Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins, kurš šogad pārstāvēs "Cofidis" komandu, svētdien izcīnīja 33.vietu Maljorkā notikušajā velobraucienā "Trofeo Palma de Mallorca" (UCI kat.1.1).

116 kilometrus garajā distancē praktiski visi velobraucēji finišēja lielajā grupā, Uzvaru izcīnīja amerikānis Tailers Farrars ("Garmin-Cervelo"), bet Saramotins finišēja 33.pozīcijā.

Pirms sacensībām lielākā daļa sportistu, īpaši tie, kuri pārstāv "ProTour" sērijas komandas, protestēja pret jaunajiem noteikumiem par radiosakaru aizliegšanu, kas aizkavēja brauciena sākumu. Pagaidām Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) šo sacensību rezultātus vēl nav apstiprinājusi.

Tikmēr cits Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš pārstāv Francijas komandu "La Pomme Marseille", kas savu administratīvo pusi pārcēlusi uz Latviju, aizvadītajā nedēļā ieņēma 98.vietu Francijā notikušā velobrauciena "Etoile de Besseges" (UCI kat.2.1) kopvērtējumā.

Piecu posmu laikā Skujiņš divas reizes iekļuva labāko trīsdesmitniekā, tomēr kopvērtējumā uzvaru izcīnījušajam francūzim Entonijam Ravāram ("AG2R La Mondiale") latvietis zaudēja 18 minūtes un 33 sekundes.

Komandu vērtējumā "La Pomme Marseille" ieņēma 12.vietu 17 vienību konkurencē.