"Presidental Cycling Tour of Turkey" pasaules tūres daudzdienu velobrauciena otrajā posmā uzvaru 205 kilometru garās distances finiša spurtā izcīnīja "Bora – hansgrohe" komandas riteņbraucējs Sems Benets, kura labā savu darbu paveica Latvijas pieredzējušais velosportists Aleksejs Saramotins, pats finišējot 82. pozīcijā, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pirmo gadu Turcijas tūre ieguvusi pasaules tūres kategoriju. Jāatzīmē gan, ka no 18 pasaules tūres komandām šajās sacensībās piedalās vien četras vienības – "Bora – hanshrohe", "Astana Pro team", "Trek- Segafredo" un "UAE Emirates". Pārējo peletonu sastāda profesionālās kontinentālās, kontinentālās un valstu izlašu vienības.

Vācu vienības "Bora – hansgrohe" sastāvā iekļauts arī Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins. 35 gadus vecais rīdzinieks pirmajā posmā finišēja 19. vietā un sekmēja komandas biedra Sema Beneta uzvaru. Jāatzīmē arī smagais kritiens, kas peletonā notika pēdējos kilometros.

Otrajā etapā dalībnieki veica 205 kilometru garu distanci ar virkni lieliem kāpumiem, kuros vidējais ātrums nesniedzās pāri 30 kilometriem stundā. Scenārijs gan izvērtās visai tradicionāls. Distances sākumā izveidojās atrāviens, kurā iesaistījās braucēji, kam izredzes cīņā par uzvaru bija visai niecīgas. Peletonā kontroli uzņēmās Saramotina vienība. Arī Aleksejs bija pamanāms grupas priekšgalā, paveicot lielu darba apjomu komandas biedru interesēs. Bēgļi tika panākti 11 kilometrus pirms finiša.

Sekoja vadošo komandu cīņa par pozīciju. Līdzīgi kā pirmajā posmā, arī šajā reizē uzvarētāj liktenis noskaidrojās finiša spurtā. Tajā lieliski sevi apliecināja Benets, izcīnot otro uzvaru divās dienā. Īru sportists trasē pavadīja 6 stundas 2 minūtes un 6 sekundes (vidējais ātrums 33,9 kilometri stundā). Otro vietu aizraujošā cīņā izcīnīja "Trek – Segafredo" sprinteris Edvards Tēnss, bet vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena ieņēma itāļu sprinteris Rikardo Minali.

Aleksejs Saramotins pēdējos kilometros, pēc paveiktā darba komandas labā, zaudēja kontaktu no vadošās grupas un starp 100 sportistiem finišēja 82. pozīcijā. Finišu rīdzinieks sasniedza 54 sekundes aiz Beneta.

Ceturtdien sacensību dalībniekus sagaida 128 kilometru garais trešais posms. Sacensības noslēgsies svētdien ar posmu Stambulā.