Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis no Krievijas komandas "Katjuša" trešdien ieņēma 60.vietu prestižā daudzdienu velobrauciena "Vuelta Espana" piektajā posmā.

Tāpat Smukulis izcīnīja otro vietu otrajā sprinta starpfinišā, liedzot savas komandas līdera Hoakima Rodrigesa no Spānijas konkurentiem tikt pie bonusa sekundēm.

168 kilometrus garā posma noslēgumā bija sprinta finišs, kurā jau savu otro panākumu šī gada velobraucienā izcīnīja vācietis Jons Degenkolbs ("Argos Oil-Shimano"), kurš finišēja pēc četrām stundām desmit minūtēm un 37 sekundēm.

Otrais finišēja itālis Daniele Benati ("RadioShack-Nissan"), bet trešais finišu sasniedza beļģis Džiani Mērsmans ("Lotto Belisol").

Arī Smukulis finišēja lielajā grupā.

Kopvērtējumā līderpozīciju saglabāja Rodrigess, kurš par sekundi apsteidz britu Kristoferu Frūmi ("Sky Procycling"). Savukārt trešo pozīciju joprojām ieņem spānis Alverto Kontadors ("Saxo Bank"), kurš no līdera atpaliek piecas sekundes.

Smukulis kopvērtējumā pakāpās 104.vietu, Rodrigesam zaudējot 16 minūtes un 57 sekundes.

Kā ziņots, Kontadors šajās sacensībās startē pēc divu gadu diskvalifikācijas par dopinga lietošanu.

Kopumā velobraucienā tiks veikts 21 posms.

Jau vēstīts, ka Smukulis nepiedalījās Londonas olimpiskajās spēlēs. Vienīgais Latvijas pārstāvis šosejas riteņbraukšanā Londonā bija Aleksejs Saramotins, kurš ieņēma 55.vietu grupas braucienā.

Pagājušajā gadā no Latvijas riteņbraucējiem "Vuelta Espana" sacensībās piedalījās Saramotins, kurš, cīnoties ar veselības problēmām, noslēguma kopvērtējumā ieņēma 166.vietu starp 167 sacensības beigušajiem sportistiem.