Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis no Krievijas komandas "Katjuša" ceturtdien ieņēma 130.vietu prestižā daudzdienu velobrauciena "Vuelta Espana" sestajā posmā.

Uzvaru 175,4 kilometrus garajā posmā izcīnīja Smukuļa pārstāvētās komandas līderis Hoakims Rodrigess no Spānijas, kurš finišēja pēc četrām stundām 35 minūtēm un 22 sekundēm.

Otrajā vietā piecas sekundes aiz Rodrigesa finišēja brits Kristofers Frūme no "Sky Procycling" vienības, bet trešajā vietā ierindojās spānis Alehandro Valverde ("Movistar"), kurš savam tautietim zaudēja desmit sekundes.

Savukārt Smukulis finišēja piecu sportistu grupā, kas uzvarētājam zaudēja 18 minūtes un 42 sekundes.

Kopvērtējumā līderpozīciju saglabāja Rodrigess, kurš tagad desmit sekundēm apsteidz Frūmi. Savukārt trešo pozīciju joprojām ieņem spānis Alverto Kontadors ("Saxo Bank"), kurš no līdera atpaliek 36 sekundes.

Smukulis kopvērtējumā atkāpās uz 130.vietu, Rodrigesam zaudējot 35 minūtes un 51 sekundi.

Kā ziņots, Kontadors šajās sacensībās startē pēc divu gadu diskvalifikācijas par dopinga lietošanu.

Kopumā velobraucienā tiks veikts 21 posms.

Jau vēstīts, ka Smukulis nepiedalījās Londonas olimpiskajās spēlēs. Vienīgais Latvijas pārstāvis šosejas riteņbraukšanā Londonā bija Aleksejs Saramotins, kurš ieņēma 55.vietu grupas braucienā.

Pagājušajā gadā no Latvijas riteņbraucējiem "Vuelta Espana" sacensībās piedalījās Saramotins, kurš, cīnoties ar veselības problēmām, noslēguma kopvērtējumā ieņēma 166.vietu starp 167 sacensības beigušajiem sportistiem.