Latviešu riteņbraucējs Gatis Smukulis no Krievijas komandas "Katjuša" trešdien finišēja Norvēģijā notiekošā velobrauciena "Tour des Fjords" (UCI kat.2.1) pirmā posma lielās grupas pašā lejasgalā.

Par 161 kilometru garā pirmā posma uzvarētāju kļuva beļģis Žeroms Bonī no "Wanty-Groupe Gobert" komandas, kurš finišēja pēc trim stundām 52 minūtēm un 54 sekundēm.

Līdzās ar uzvarētāju finišēja vēl 49 lielās grupas sportisti, bet Smukulis finiša līniju šķērsoja kā pēdējais no viņiem, ieņemot 50.vietu. Viņa komandas biedrs Aleksanders Kristofs no Norvēģijas izcīnīja ceturto vietu.

Sacensības piecu posmu garumā ilgs līdz svētdienai.

Pagājušajā nedēļā Smukulis sacentās Norvēģijas daudzdienu velobraucienā, kur kopvērtējumā izcīnīja 52.vietu. Šajās sacensībās startēja arī Aleksejs Saramotins, kurš pārstāv Šveices komandu "IAM Cycling", tomēr viņš pēdējā posmā nefinišēja.

Smukulim šīs ir trešās sacensības šomēnes.