Latvijas riteņbraucēji Gatis Smukulis no "Katjuša" vienības un Aleksejs Saramotins no IAM komandas otrdien finišēja kopā ar līderiem arī Beneluksa reģionā notiekošā daudzdienu velobrauciena "Eneco Tour" otrajā posmā.

Šajā etapā riteņbraucējiem bija jāveic 180 kilometrus garš posms, kurā ātrākais finiša spurtā bija vācu sprinteris Andrē Greipels ("Lotto Soudal"), gūstot jau savu četrpadsmito uzvaru šogad.

Ar tādu pašu laiku finišēja gandrīz visi pārējie sportisti - Smukulis šoreiz tika klasificēts 86.vietā, bet Saramotins ieņēma 152. pozīciju.

Kopvērtējumā pēc otrā etapa par līderi kļuvis Nīderlandes braucējs Jespers Aselmans ("Roompot Oranje Peloton"), kurš otrdien uzvarēja vairākos starpfinišos, iegūstot bonusa sekundes. Smukulis tagad atrodams 87.vietā, bet Saramotins ieņem 93.vietu, un viņi abi līderim zaudē 15 sekundes.

Septiņu posmu sacensības ilgs līdz svētdienai, sportistiem etapus kalnos aizvadot noslēdzošajās trijās dienās.

"Eneco Tour" velobrauciens norisinās UCI Pasaules tūres laikā. Šogad tajā kopumā paredzētas 28 sacensības, ieskaitot leģendārās sprinta klasikas un slavenākos daudzdienu velobraucienus.

Kā zināms, Smukulis aprīlī piedzīvoja kritienu vēsturiskajā velobraucienā Parīze-Rubē, salaužot rokas spieķa kaulu, tāpēc trīs nedēļas nācās nostaigāt ar ģipsi.

Pagājušajā trešdienā Smukulis izcīnīja trešo vietu Polijas daudzdienu velobrauciena ceturtajā posmā, garantējot Latvijai vietu nākamā gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Savukārt Saramotins jūnijā izcīnīja septīto vietu Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notikušo Eiropas spēļu šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā.