Latvijas elites BMX braucēji Edžus Treimanis un Māris Štrombergs piektdien kvalificējās Beļģijā notiekošā pasaules čempionāta "time-trial" superfinālam.

Treimanis kvalifikācijas sacensībās uzrādīja laiku 31,845 sekundes, ierindojoties septītajā pozīcijā. Tikmēr divkārtējais olimpiskais čempions Štrombergs superfinālā iekļuva kā pēdējais sportists, uzrādot rezultātu 32,092 sekundes un paliekot 16. vietā.

Savukārt Kristens Krīgers, Rihards Veide un Viesturs Morozs nekvalificējās superfinālam, attiecīgi ieņemot 23., 30. un 79. vietu 91 sportista vidū, bet Kristaps Vekša nespēja finišēt, paliekot bez rezultāta.

Sandra Aleksejeva, vienīgā Latvijas pārstāve sieviešu elitē, kvalifikācijas sacensībās ierindojās 21. vietā no 35 sportistēm. Superfinālam kvalificējās 16 ātrāko rezultātu īpašnieces. Aleksejeva no 16. vietas atpalika par 0,738 sekundēm.

Juniors Helvijs Babris "time-trial" kvalifikācijas sacensībās ierindojās 27.vietā 64 sportistu vidū. Tiesa, superfinālam kvalificējās tikai astoņu ātrāko rezultātu īpašnieki. Iepriekš tika ziņots, ka sacensībās junioriem piedalīsies arī Kārlis Brikmanis un Pēteris Kalniņš, taču ceturtdien kvalifikācijas sacensībās viņi nestartēja.

Tikmēr Lelde Šuma, startējot junioru meiteņu konkurencē, "time-trial" braucienu kvalifikācijā uzrādīja 20. ātrāko laiku, taču nespēja iekļūt to astoņu sportistu vidū, kas kvalificējās superfinālam.

Kā ziņots, šajā pasaules čempionātā Latvijai jau ir divas sudraba medaļas. Kristers Apels otro vietu izcīnīja sacensībās vecuma grupā līdz 14 gadiem. Tikmēr Kristaps Ozoliņš otrajā pozīcijā ierindojās sacensībās vecuma grupā amatieriem virs 30 gadu vecuma.