Ceturtdien Itālijā tika aizvadīts Pasaules tūres daudzdienu velobrauciena "Tirreno - Adriatico" pirmais posms, kurā uzvaru 153 kilometru garajā pirmajā posmā finiša spurtā, ko aizēnoja masu kritiens, izcīnīja Beļģijas čempions Jens Debušērs. Mūsu Aleksejs Saramotins šoreiz finišēja 116.vietā.

Sešu dienu garumā vadošo pasaules komandu riteņbraucēji mēros distanci no Tirēnas līdz Adrijas jūrai. Trešdien tika aizvadīts prologs, kurā uzvarēja itālietis Adriano Molarī. Vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās Aleksejs Saramotins 5,9 kilometru īsajā distancē ieņēma 32. vietu.

Velobrauciena pirmajā posmā ceturtdien dalībniekiem priekšā bija 153 kilometru garais pirmais posms. Distancē no Kamaiores līdz Kascinai nopietnu kāpumu nebija, tomēr temps distancē tika turēts visai augsts. Jau pašā sākumā izveidojās dienas atrāviens, kurā iesaistījās septiņi sportisti - Eduardo Zardini ("Bardiani CSF"), Danilo Waijss ("BMC"), Patriks Konrads, Kristiano Salerno (abi "Bora-Argon 18"), Horge Kamillo ("Colombia"), Karloss Kvuintero ("Colombia")  un Martijns Keizers ("LottoNL-Jumbo"). Vakardienas prologā vislabāk no šiem vīriem veicās nīderlandietim Keizeram, kurš no uzvarētāja atpaliekot 11 sekundes, bija 28. vietā.

Īsā laikā peletons atļāva atrāvienam sasniegt vairāk nekā sešu minūšu pārsvaru. Turpinājumā grupa, kuras galvgalī ik pa brīdim bija teju visas vadošās komandas, droši kontrolēja pārsvaru. Ņemot vērā distances specifiku, visai droši varēja prognozēt sprinta finišu. Peletona priekšā aktīvi strādāja beļģu "Etixx - Quick Step" vīri, kuru līderis Marks Kavendišs bija viens no šī etapa favorītiem. Tikmēr Alekseja Saramotina "IAM Cycling" finiša spurtam centās virzīt Mateo Pelučī, kurš šogad jau ticis pie divām uzvarām. Mazāk nekā 20 kilometrus pirms finiša, kad atrāvienā esošie sportisti jau praktiski tika noķerti, lielajā grupā bija kritiens. Tā rezultātā peletons kļuva nedaudz mazskaitlīgāks, jo vairāki braucēji nespēja piebraukt klāt grupai. Atrāviens tika likvidēts 14 kilometrus pirms beigām.

Tuvojoties izšķirošajiem mirkļiem, līdera lomu uzņēmās "Tinkoff - Saxo" un "Movistar" komandas. Krievijā reģistrētā "Tinkoff - Saxo" šodien cerēja uz Petera Saganu sekmīgu sniegumu finiša spurtā. Nedaudz vēlāk sekoja nākamais kritiens, kurā cieta arī Pelučī. Divus kilometrus pirms finiša līdera lomu uzņēmās "Etixx - Quick Step" čehu sportists Zdeneks Štibārs, aiz kura dažus riteņus tālāk sekoja viņa komandas līderis šajā posmā Kavendišs. Viss izšķīrās aizraujošā finiša spurtā, kur labā pozīcijā nonāca "Bora Argon 18" un "MTN Qhubeka" riteņbraucēji. 200 metrus pirms finiša aiz Kavendiša riteņa aizķērās itālietis Elia Viviani, kurš piedzīvoja kritienu, sev līdzi paraujot vēl virkni sportistu. Cietušo vidū bija arī Vācijas talantīgais sprinteris Nikias Arndts.

Par posma uzvarētāju kļuva pagājušā gada Beļģijas čempions no "Lotto Soudal" komandas Jens Debušērs. Uzreiz aiz viņa sekoja ne mazāk titulētais slovāks Peters Sagans, bet trešais palika īrs Sems Benets "Bora Argon 18". Septīto vietu finiša spurtā izcīnīja Saramotina komandas biedrs Rodžers Kluge.

Aleksejs Saramotins, kurš paveica darbu komandas interesēs distances laikā, finišu sasniedza 116. vietā, ar tādu pašu laiku kā uzvarētājam.

Kopvērtējumā līdera godu vēl saglabā prologa uzvarētājs Molarī, bet tāds pats laiks arī šobrīd ir Saganam. Tikmēr trešajā vietā kopvērtējumā, atpaliekot par vienu sekundi, ir Fabians Kančelara. Saramotins starp 175 dalībniekam šobrīd ir respektablajā 32. vietā, 12 sekundes aiz uzvarētāja.

Piektdien velobraucienā gaidāms 203 kilometru garais otrais posms. Tajā iekļauti jau vairāk kāpumi, tomēr arī rīt var prognozēt grupas finišu. Pagājušajā gadā šajā pat distancē uzvarēja Peters Sagans.