Trīs Latvijas vadošie BMX braucēji pasaules ranga TOP 15
Foto: Publicitātes foto

Aktuālajā Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) BMX pasaules individuālajā rangā sievietēm piekto vietu ieņem Vineta Pētersone. Tikmēr vīriem Helvijs Babris pakāpies uz augsto desmito pozīciju, kamēr Kristens Krīgers atrodas 15. vietā, ziņo Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas vadošie elites BMX braucēji sekmīgi ir iesākuši 2021. gada starptautisko sacensību sezonu. Augstvērtīgākos rezultātus līdz šim sasnieguši Helvijs Babris, Kristens Krīgers un Vineta Pētersone. Sasniegtie rezultāti arī atspoguļojušies šīs nedēļas UCI pasaules BMX individuālajā rangā. Ranga atjaunošana tiek veikta ik nedēļu, bet vērtēti tiek sportistu gūtie UCI punkti gada griezumā.

Vīriešu individuālajā rangā vismaz vienu UCI punktu saņēmuši 285 sportisti. Augstajā desmitajā vietā atrodas AKSSC/"Valmiera" Latvijas sportists Helvijs Babris, kura kontā 380 punkti. Babris pēc divām uzvarām sacensībās Venecuēlā veicis kāpumu par 14. vietām. Sportistam rangā ir tikpat daudz punktu cik devītajā vietā esošajam šveicietim Simonam Markvārtam.

Cienījamo 15. vietu pasaules rangā ieņem Kristens Krīgers. AKSSC/"Valmiera" un "Mītavas kumeļu" kluba braucējs nopelnījis 328 punktus. Abi latvieši šobrīd ieņem līderpozīcijas starp to valstu braucējiem, kuri Tokijas plimpiskajām spēlēm nav kvalificējušies pēc plimpiskā nāciju ranga.

Jāņem gan vērā, ka punktu ražu braucēji varēs papildināt līdz maija beigām. Priekšā vēl Eiropas kausa, kā arī Pasaules kausa posmi, kur iegūstamo punktu summa būs lielāka nekā sezonas sākumā notikušajās sacensībās ar latviešu dalību.

Ranga līderis vīriešiem ir Francijas sportists Silveins Andrē (655 punkti), kuram seko Konors Flīds no ASV (650 punkti) un kolumbietis Alberto Karloss Ramiress (615 punkti).

Ļoti augstajā piektajā vietā šobrīd UCI pasaules sieviešu rangā atrodas Vineta Pētersone. AKSSC/"Valmiera" un "Silvas ziķeru" kluba braucēja gada laikā nopelnījusi 530 UCI punktus. Vērtējot sportistes, kuru valstis uz olimpiskajām spēlēm nav garantējušas vietas pēc olimpiskā nāciju ranga, Pētersone ieņem otro vietu ar lieliskām izredzēm kvalificēties četrgades nozīmīgākajam sporta forumam.

Ranga līdere ir Alise Viloubija no ASV (870 punkti), kurai seko Mariana Pahona (650 punkti) un Laura Smuldersa (645 punkti).

Tuvākie starti Latvijas braucējiem būs šīs nedēļas svētdienā Itālijas pilsētā Padovā, kur norisināsies UCI C1 kategorijas sacensības.

UCI individuālais pasaules rangs BMX vīriešiem:

1. Sylvain Andre, Francija, 655
2. Connor Fields, ASV, 650
3. Alberto Ramirez, Kolumbija, 615
4. Corven Sharrah, ASV, 580
5. Anthony Dean, Austrālija, 525
6. David Graf, Šveice, 525

10. Helvijs Babris, Latvija, 380
15. Kristens Krīgers, Latvija, 328

UCI individuālais pasaules rangs BMX sievietēm:

1. Alise Willoughby, ASV, 870
2. Marian Pajon, Kolumbija, 650
3. Laura Smulders, Nīderlande, 645
4. Shanayah Howell, Aruba, 570
5. Vineta Pētersone, Latvija, 530
6. Felicia Stancil, ASV, 515

Tags

BMX Riteņbraukšana UCI
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form