BMX riteņbraucējs Ernests Zēbolds nedēļas nogalē kļuva par Latvijas čempionu frīstailā, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Latvijas čempionāts šogad risinājās krietni ātrāk nekā iepriekšējos gadus, lai valsts vadošie sportisti iegūtu nepieciešamos UCI punktus lielajām starptautiskajām sacensībām. Dalībnieki par čempiona titulu sacentās "Pro" grupā, bet paralēli notika arī amatieru sacensības.

"Pro" grupā piedalījās seši sportisti. No favorītiem traumas dēļ piedalīties nevarēja pērnā gada čempions Tomass Grīnbergs. Galvenā favorīta statusu apliecināja pērnā gada Eiropas čempionātā piekto vietu izcīnījušais ventspilnieks Ernests Zēbolds. Latvijas Olimpiskās vienības sudraba sastāva atlēts saņēma 91,67 punktus, pārliecinoši pēc gada pārtraukuma atgriežoties Latvijas čempiona tronī.

Otro vietu ar sev ļoti labu sniegumu izcīnīja liepājnieks Valters Klēpis. 22 gadus vecā sportista sniegums tika novērtēts ar 78,67 punktiem. Trijnieku noslēdza Ralfs Rozenblūms. Tikai 16 gadus vecais liepājnieks tika 74,67 punktiem. Aiz "Top3" palika Guntis Atmats, Emīls Priedīte un Arturs Virdzenieks.

Amatieru klasē pirmā vieta līgatnietim Valdim Ašeniekam (45,00 punkti). Otrajā vietā sekoja Leons Černovets (42,00 punkti). Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Timurs Osipovs (40,00 punkti). Otrās un trešās vietas ieguvēji ir vien desmit gadus jauni.