Francūzis Sebastjans Lēbs ("Bahrain Raid Xtreme") otrdien izcīnīja pirmo vietu rallijreida "Dakara" devītajā posmā vieglo automašīnu klasē, taču kopvērtējumā pirmo vietu joprojām pārliecinoši saglabā Kataras autosportists Nasers Al-Atija ("Toyota Gazoo").

Lēbs, kurš uzvarēja arī astotajā sacensību posmā, 358 kilometrus garo posmu veica trīs stundās septiņās minūtēs un 24 sekundēs.

Otro vietu, atpaliekot tikai 57 sekundes, izcīnīja lietuvietis Vaidots Žaļa ("Teletonika"), kuram izdevās finišēt otrajam jau otro reizi šī gada sacensībās. Tikmēr Francijas autosportists Gerlāns Šišerī atpalika no sava tautieša divas minūtes un astoņas sekundes un noslēdza labāko trijnieku.

Savukārt Al-Atija, braucot piesardzīgāk, ierindojās astotajā pozīcijā, taču kopvērtējumā pār tuvāko sekotāju Lukasu Morāisu no Brazīlijas ("Overdrive") saglabā vairāk nekā stundu lielu pārsvaru. Ja Al-Atija nosargās kopvērtējumā pirmo vietu, tad viņš būs izcīnījis panākumu otro gadu pēc kārtas un piekto savā karjerā.

Tikmēr motociklu ieskaitē devītajā posmā ātrākais izrādījās argentīnietis Lusjanu Benjavidess ("Husqvarna"), kurš finišu sasniedza pēc trīs stundām 18 minūtēm un 44 sekundēm.

Austrālietis Tobijs Praiss (KTM) atpalika no uzvarētāja tikai minūti un divas sekundes un ieņēma otro vietu, kamēr trešajā pozīcijā ierindojās kopvērtējuma līderis ASV pārstāvis Skailers Hovss ("Husqvarna"), kurš piekāpās Benjavidesam gandrīz trīs minūtes.

Hovss, lai gan joprojām atrodas pirmajā vietā, kopvērtējuma apsteidz Praisu tikai par trīs sekundēm.

Šī gada rallijreidā "Dakara" būs jāveic 8549 kilometri 15 sacīkšu dienu laikā, ieskaitot četru dienu braukšanu pa vēl neizpētītām Rub el-Hāli jeb Tukšā kvartāla tuksneša kāpām.

Ceļā Sarkanās jūras krastā 2022.gada pēdējā dienā devās aptuveni 790 motobraucēji, autobraucēji un stūrmaņi. Rallijreids finišēs Saūda Arābijas austrumu pilsētā Dammamā 15.janvārī.

"Dakaras" rallijreids norisinās 45.reizi, un ceturto reizi pēc kārtas tas notiek Saūda Arābijā. Pērn "Dakaras" rallijreidā vieglo automašīnu klasē uzvarēja katarietis Nasers Al-Atija ("Toyota"), bet motociklu ieskaitē uzvaras laurus plūca Lielbritānijas motosportists Sems Sanderlends ("GasGas").

Rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā. 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts, bet jau nākamajā gadā tas debitēja Dienvidamerikā.