2016. gada Latvijas olimpiskajā vienībā - 93 atlēti no 14 sporta veidiem
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas olimpiskās vienības (LOV) 2016. gada sastāvos ir iekļauti 93 atlēti 14 sporta veidos, tika nolemts Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieku sapulcē, kurā izvērtēja vasaras sporta veidu sportistu rezultātus un nosauca LOV sastāvus 2016. gadam.

2015. gadā tika izveidots "RIO Rezerves" sastāvs sportistiem, kuri ir izpildījuši kvalifikāciju 2016. gada Riodežaneiro Vasaras olimpiskajām spēlēm, taču nav izpildīti LOV atlases kritēriji. Minētais sastāvs tiks papildināts pēc attiecīgo sporta veidu federāciju iesniegumiem, tiklīdz sportists kvalificējas 2016. gada Olimpiskajām spēlēm.

LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis pauda gandarījumu par sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Olimpisko komiteju, kas ir radušas iespēju atbalstīt maksimāli lielu sportistu skaitu. Šis atbalsts ir ieguldījums, gatavojoties ne tikai 2016. gada Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm, bet arī 2020. gada Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

LOV pamatsastāvs (39 sportisti):
airēšana – Elza Gulbe
cīņaAnastasija Grigorjeva, Laura Skujiņa, Armands Zvirbulis, Imants Lagodskis
bokss – Nikolajs Grišuņins (pēc Latvijas Republikas pilsonības iegūšanas)
džudo – Jevgeņijs Borodavko
modernā pieccīņaJeļena Rubļevska, Ruslans Nakonečnijs
pludmales volejbols - Jānis Šmēdiņš, Aleksandrs Samoilovs, Mārtiņš Pļaviņš, Haralds Regža
riteņbraukšana-BMXMāris Štrombergs, Edžus Treimanis
kanoe - Aivis Tints, Gatis Pranks, Dagnis Iļjins
smaiļošana – Aleksejs Rumjancevs, Roberts Akmens
svarcelšana – Artūrs Plēsnieks, Rebeka Koha, Ritvars Suharevs
šaušana – Lauris Strautmanis, Emīls Vasermanis
teniss – Jeļena Ostapenko
vieglatlētikaMadara Palameika, Laura Ikauniece-Admidiņa, Sinta Ozoliņa, Aiga Grabuste, Jeļena Prokopčuka, Valērijs Žolnerovičs, Anete Kociņa, Ansis Brūns, Lauma Grīva, Rolands Štrobinders
vingrošana – Valērija Grišāne, Vitālijs Kardašovs, Dmitrijs Trefilovs

Jaunatnes sastāvs (33 sportisti):
airēšana – Lana Bračka, Inga Lange
bokss – Evanders Servuts, Aleksejs Āboliņš, Edgars Koržeņevskis
cīņa – Alberts Jurčenko, Jekaterina Jermoļonoka, Karalina Tjapko, Jevgenijs Zalivskis
džudo – Artūrs Ņikiforenko, Ņikita Duinovs
kanoe – Roberts Lagzdiņš
smaiļošana – Deniss Volkovs, Kaspars Tīklenieks, Aldis Vilde
peldēšana – Artūrs Pesockis
pludmales volejbols – Tīna Laura Graudiņa, Paula Nikola Ņečiporuka
riteņbraukšana-BMX – Vineta Pētersone, Mikus Strazdiņš
taekvondo – Inese Tarvida, Jolanta Tarvida, Deniss Kulibiks
svarcelšana –Vadims Koževņikovs
šaušana – Agata Rašmane
vieglatlētika – Gunta Latiševa-Čudare, Ieva Turķe Laine Donāne, Alberts Blajs, Matīss Velps, Klinta Bļusina, Paula Sprudzāne

RIO Rezerves sastāvs (iekļauj sportistus, kuri izpildījuši Olimpisko kvalifikāciju bez LOV atlases kritēriju izpildes)

vieglatlētika – Ilona Marhele, Arnis Rumbenieks
riteņbraukšana –šoseja – 2 vietas (sporta veida federācija nosauks atlētus)

Pēc Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Vasaras sporta veidu komisijas un LOK Izpildkomitejas ieteikuma LOV sastāvos uz individuāliem nosacījumiem tika iekļauti 17 sportisti:

airēšana – Gints Zunde, Dairis Adamaitis
džudo – Konstantīns Ovčiņņikovs, Aigars Mīlenbergs
modernā pieccīņa – Pāvels Švecovs
peldēšanaUvis Kalniņš, Nikolajs Maskaļenko, Daniils Bobrovs
riteņbraukšana-BMX – Rihards Veide, Kristens Krīgers
vieglatlētika – Līna Mūze, Zigismunds Sirmais, Gatis Čakšs, Mareks Ārents, Elvijs Misāns, Anita Kažemāka, Agnese Pastare.

Sportistu līdzfinansējuma apjoms un kārtība tiks noteikti individuāli pēc mācību – treniņu darba tāmju, sacensību kalendāra un treniņu plānu iesniegšanas. Sadarbības līgumi ar attiecīgo sporta veidu federācijām, sportistiem un treneriem tiks noslēgti 2016. gada janvārī.

Tags

Aleksandrs Samoilovs Anastasija Grigorjeva BMX Jeļena Rubļevska Latvijas Olimpiskā vienība Laura Ikauniece Madara Palameika Māris Štrombergs Zigismunds Sirmais Uvis Kalniņš

Comment Form