Jaunzēlandes regbija izlase Pasaules kausa izcīņas pēdējā ceturtdaļfinālā svētdien Oklendā ar 33:10 (12:7) pieveica Argentīnu.

Pirmais puslaiks aizritēja sīvā līdzvērtīgā cīņā, vispirms Piri Vīpu ar diviem soda sitieniem izvirzīja vadībā mājiniekus (6:0), bet 30.minūtē argentīniešu ofensīva vainagojās ar Hulio Fariasa Kabello piezemējumu, pārņemot vadību (7:6). Līdz puslaika beigām Vīpu vēl divi realizēti soda sitieni ļāva "All Blacks" uzelpot nedaudz vieglāk.

Otrajā puslaikā izpaudās Jaunzēlandes fiziskais un tehniskais pārākums, uzbrukumu viļņi vēlās viens pēc otra, līdz 69. minūtē Kīrena Rīda piezemējums nodrošināja izšķirošo pārsvaru (23:10), bet 78. minūtē Breds Torns pielika punktu argentīniešu pretestībai. Jāpiebilst, ka Jaunzēlandes regbisti guvuši vismaz vienu piezemējumu jau 96 spēles pēc kārtas kopš 2004. gada.

Jaunzēlandes pretiniece pusfinālā 16. oktobrī būs Austrālija, kas ar 11:9 (8:3) aizsūtīja mājās līdzšinējo čempioni Dienvidāfrikas Republiku. Savukārt 15. oktobrī Francija spēlēs ar Velsu. 21. oktobrī spēle par trešo vietu, bet 23. oktobrī – fināls.

Līdz šim Pasaules kausu izcīnījušas Jaunzēlande (1987.g.), Austrālija (1991. un 1999.g.), DĀR (1995. un 2007.g.) un Anglija (2003.g.).