Apinis pēc iegūtās bronzas: pēc mana kliedziena fizioterapeite domāja, ka esmu izkritis no gultas
Foto: Romualds Vambuts

Latvijas sportista Aigara Apiņa satraukums Tokijas paralimpiskajās spēlēs pēc ziņas par konkurenta diskvalifikāciju un bronzas medaļas iegūšanu bija tik liels, ka uz viņa kliedzienu atskrēja fizioterapeite Ozoliņa, domājot, ka paralimpietis izkritis no gultas, Apinis stāsta pēc apbalvošanas ceremonijas Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) un Latvijas Televīzijas sadarbības rezultātā tapušā intervijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka konkurenta diskvalifikācijas dēļ pirmdien Tokijas paralimpisko spēļu bronzas medaļa diska mešanas sacensībās F-52 grupā tika piešķirta Latvijas pārstāvim Aigaram Apinim.

"Ja jūs zinātu, ko es pa nakti pārdzīvoju. Man esot viesnīcā, LPK prezidente Daiga Dadzīte atsūtīja "WhatsApp" ierakstu, ka ir noticis tas, kam bija jānotiek, ar vārdiem "un, Aigar, es Tevi apsveicu, Tev ir bronza"," par emocijām, uzzinot par izcīnīto medaļu, pēc apbalvošanas videointervijā stāsta Apinis.

"Es tā iekliedzos gultā, ka pat fizioterapeite Gunta Ozoliņa atskrēja, jo domāja, ka esmu izkritis no gultas. Viņa bija satraukusies. Es sēdēju uz gultas malas, raudāju, smējos, nesapratu, kas ir noticis," saka Aigars videointervijā pēc apbalvošanas ceremonijas.

Viņš ar prieka asarām acīs piebilst, ka pozitīvā nozīmē jucis prātā. "Izdzīvoju mazu klīnisko nāvi. Tās bija fantastiskas emocijas. Pat tagad nevaru nomierināties," Apinis saka dienu pēc sacensībām.

Runājot ar poļu un horvātu diska metējiem, gūts viņu atbalsts taisnīgam sacensību iznākumam, jo "klasifikators tāpēc arī ir domāts, lai sacenstos līdzvērtīgi pretinieki".

"Sportisti gadiem trenējas, un šādas kļūdas izlabošanas rezultātā pēc ceturtās vietas ieguvu bronzas medaļu," saka sportists, kurš piebilst, ka ir labi, ka spēles notiek, jo tikpat labi tās varēja tikt izlaistas, un sportisti nākamreiz sacenstos 2024.gada Parīzes paralimpiskajās spēlēs.

Jau ziņots, ka Aigars Apinis Tokijā svētdien diska mešanā F-52 grupā ieņēma ceturto vietu diska mešanā.

Apinis ar 19,54 metriem trešajā metienā ierindojās nākamajā vietā aiz godalgām.

Zeltu ar 20,02 metriem otrajā mēģinājumā izcīnīja polis Pjotrs Kosevičs, kurš apsteidza horvātu Velimiru Šandoru un indieti Vinodu Kumaru. Piektajā mēģinājumā horvāts aizmeta 19,98 metrus, bet indietis - par septiņiem centimetriem mazāk.

Pirmdien LPK no Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) saņēma informāciju par Indijas sportistu Kumaru, kurš diska mešanas finālā ir startējis nepareizā medicīniskajā klasē, un viņa rezultāts ir anulēts. Līdz ar to trešo labāko rezultātu paralimpiskajās spēlēs diska mešanā F-52 veselības klasē sasniedza Apinis.

Apinis ir četrkārtējs paralimpisko spēļu čempions un godalgotākais sportists Latvijā. Viņa paralimpiskais rekords diska mešanā F-52 grupā ir 21 metrs, ko viņš sasniedza 2012.gada Londonas paralimpiskajās spēlēs.

2016.gada paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro Apinis izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, 2012.gada paralimpiskajās spēlēs Londonā - zelta medaļu lodes grūšanā un sudraba medaļu diska mešanā. 2008.gadā Pekinā viņš izcīnīja zelta medaļu diska mešanā un sudraba medaļu lodes grūšanā. Savukārt 2004.gadā paralimpiskajās spēlēs Atēnās viņš izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, bet 2000.gadā Sidnejas paralimpiskajās spēlēs - bronzas medaļu lodes grūšanā un bronzas medaļu diska mešanā.

Jau ziņots, ka piektdien Diāna Dadzīte, startējot F-55 veselības grupā, diska mešanas sacensībās izcīnīja sudrabu, bet divas sudraba medaļas iejādes sacensībās jau ieguvis parajātnieks Rihards Snikus un viņa zirgs "King Of The Dance".

Latvijas komandu Tokijā pārstāv paravieglatlēti Aigars Apinis, Diāna Dadzīte, Edgars Bergs un Baiba Rorbaha. Jāšanas sportā iejādes disciplīnā piedalās Rihards Snikus, peldēšanā Latviju pārstāv Jurijs Semjonovs, bet loka šaušanā pieteikta Ieva Melle.

Latvijas sportistus atbalsta treneri un asistenti Aldis Šūpulnieks, Gunta Ozoliņa, Ināra Aperāne, Maija Ukstiņa, Daria Tikhomirova un Agnese Rozīte un Haralds Lučkovskis. Sporta ārste ir Sandra Rozenštoka un fizioterapeite - Signe Rinkule.

Latvijas delegācijas vadītāja ir Zane Skujiņa.

Šīs ir astotās vasaras paralimpiskās spēles pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurās piedalās pašmāju sportisti.

Kopumā Tokijā šogad paralimpisko spēļu programmā iekļauti 22 sporta veidi - loka šaušana, badmintons, boča, kanoe airēšana, riteņbraukšana, paralimpiskā iejāde, futbols, golbols, galda teniss, teikvando, džudo, pauerliftings, airēšana, šaušana, sēdvolejbols, peldēšana, triatlons, ratiņbasketbols, ratiņpaukošana, ratiņregbijs, kā arī ratiņteniss.

Paralimpiskās spēles Tokijās norisinās no 24.augusta līdz 5.septembrim.

Tags

Aigars Apinis (sportists) Paralimpiskās spēles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form