Apstiprina divu antidopinga jomas komisiju izveidi Latvijā
Foto: Scott Webb / cc

Otrdien, 24.jūlijā, Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts, kas paredz izveidot Disciplināro antidopinga komisiju un Terapeitisko lietošanas izņēmumu (TUI) komisiju, kā arī nosaka abu komisiju locekļu pilnvaru termiņus, informē VM preses dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Disciplināro antidopinga komisija izskata iespējamos antidopinga noteikumu pārkāpumus un pieņem par tiem lēmumus. Šīs komisijas sastāvā būs no Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas izvirzīti speciālisti, divi no katras institūcijas. Noteikumi nosaka kārtību, kā šīs organizācijas izvirza minētos speciālistus.

Savukārt Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas sastāvā darbosies vismaz trīs Latvijas Ārstu biedrības izvirzīti ārsti.

Visas minētās organizācijas locekļu kandidātus abām komisijām izvirza sākotnēji uz pilnvaru termiņu, kas nepārsniedz četrus gadus, ar iespēju vēlreiz atkārtoti izvirzīt tā, lai kopējais pilnvaru termiņš vienam loceklim nav ilgāks par astoņiem gadiem. Tādā veidā tiek nodrošināts mazāks korupcijas risks, neatkarība un objektivitāte lēmumu pieņemšanā. Tāpat, lai novērstu interešu konfliktu, personas, kas ir Pārsūdzības komisijas sastāvā, nevar būt vienlaikus Disciplinārās antidopinga komisijas vai Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas sastāvā.

Lai uzlabotu antidopinga sistēmas organizāciju Latvijā, tiek veikti vairāki šim mērķim nepieciešamie pasākumi, tostarp no šā gada 1. jūlija darbu uzsācis Latvijas Antidopinga birojs. Tāpat paredzēts izveidot vairākas komisijas, tostarp Disciplināro antidopinga komisiju un Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisiju.

Tags

Latvijas Ārstu biedrība Latvijas Olimpiskā komiteja Latvijas Olimpiskā vienība Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form