Bijušais handbola izlases treneris Vikštrems: atlaišana bija kā spēriens zem jostasvietas
Foto: F64

Uģim Vikštremam viņa atlaišana no Latvijas vīriešu handbola izlases galvenā trenera amata bijusi negaidīta kā "spēriens zem jostasvietas", atklājis speciālists.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ziņojām, pēc komandas snieguma izvērtēšanas Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajās četrās spēlēs Vikštrems nedēļā tika atbrīvots no Latvijas izlases galvenā trenera amata. Zīmīgi, ka maija sākumā notikušajās divās spēlēs speciālists nemaz nebija klāt, jo viņam bija kakla un balssaišu iekaisums, kā rezultātā treneris pēc operācijas ilgu laiku nav varējis pat sarunāties.

"Man tika veiktas divas operācijas. Sāpīgi, taču otro operāciju nevarēja atlikt. Pēc tās man vajadzēja lidot uz izlasi, tomēr ārsti to kategoriski aizliedza, jo pastāvēja iespējamība, ka varētu sākties asiņošana un lidmašīnai būtu jāveic piespiedu nolaišanās, par ko man pašam pēc tam būtu jāmaksā. Pats tomēr biju domājis riskēt un tik un tā lidot, taču pēc vēl vienas apspriedes ar ārstu mani atrunāja, jo neesot vērts riskēt ar veselību," sarunā ar aģentūru LETA atklāja Vikštrems, kurš piebilda, ka bez savām runas spējām izlasei liels palīgs nebūtu tik un tā.

Vikštrems ar Latvijas Handbola federāciju (LHF) esot vienojies, ka viņam ļaus ar izlasi nostrādāt līdz jūnijam, kad noslēgsies Eiropas čempionāta atlases cikls, tāpēc lēmums par atlaišanu bijis ļoti negaidīts.

"No LHF uzzinot par šādu lēmumu, tas bija kā sitiens zem jostavietas. Bijām vienojušies, ka strādāju līdz jūnijam, bet pēc tam skatīsimies, ko darīt tālāk. Federācijas sēdes dienā man piezvanīja prezidents [Mārtiņš Bičevskis] un pavēstīja par pieņemto lēmumu," atklāja Vikštrems, kuram vēl joprojām saglabājies rūgtums par šādu organizācijas soli.

"Ar ko tādu nebiju rēķinājies. Uzskatu, ka tas nav labi. Izlasei bija veiksmīga iepriekšējā sezona, kur tikai pasaules čempionāta kvalifikācijas "play-off" kārtā dramatiski zaudējām Baltkrievijai. Pēc tam ar izlasi varēju pastrādāt tikai divas spēles Eiropas čempionāta atlasē un mačus Rīgas domes kausa turnīrā. Jāņem vērā, ka pirmajās spēlēs mums nebija labākais sastāvs. Nezinu, kāpēc LHF tā lēma. Diezin vai tas saistīts arī ar manu veselību, jo biju jau visu sakārtojis, lai jūnijā varētu būt ar izlasi," norādīja Vikštrems.

Tiesa, nu jau bijušais Latvijas izlases galvenais treneris uzskata par labu zīmi, ka viņam netika ļauts atvadīties no komandas, jo tas nozīmējot, ka viņš kādreiz vēl atgriezīsies.

"Būšu atpakaļ pie komandas, taču ne pie šīs vadības. Šobrīd gan nekādu plānu par nākotni man nav. Iekšā vēl ir rūgtums. Visvairāk man sāp, ka paziņojumā mana atlaišana saistīta ar to, ka nesasniedzām trešo vietu grupā. Tas ir muļķīgs pamatojums, jo katrs zina, ka atlases ciklā varēju nostrādāt tikai divas spēles. Man vienkārši nebija citu variantu, ārsti teica, lai ar veselību neriskēju. Turklāt ar komandu tāpat nevarētu sarunāties. Iznāk, ka saslimu, un par to mani atlaida," atzina Vikštrems.

Speciālists uzskata, ka pēdējos trijos gados izlase no sevis dabūjusi ārā maksimumu. "Man ir ļoti liels prieks un lepnums par komandu. Piesaistījām arī fiziskās sagatavotības treneri. Tomēr jāsaka, ka Latvijas handbola čempionāts ir ļoti, ļoti zemā līmenī. Jaunie spēlētāji ir talantīgi un viņiem pēc 18 gadiem ir jācenšas aizmukt uz ārzemēm, jo mums nav neviena pat pusprofesionāla kluba. Daudzi labi spēlētāji Latvijā "pazūd", jo nauda tomēr kaut kā ir jāpelna. Arī izlasē starp leģionāriem un vietējiem handbolistiem ir ļoti liela starpība."

"Galva sāp, domājot par to, kas notiks ar Latvijas handbolu pēc gadiem desmit. Cerams, rokasbumba nekur nepazudīs. Kad valstsvienībā nebija trīs mūsu labāko spēlētāju, pretiniekiem netikām līdzi. Latvijā nav kārtīga darba ar jauniešiem. Murjāņu Sporta skola ir lieliska vieta, bet bez tās nekā cita nav," sacīja Vikštrems, metot akmeni LHF vadības dārziņā. "Ja Toms Lielais pats nebūtu atradis klubu ārzemēs, viņš jau būtu "pazudis". Latvijā nav apstākļu, lai handbolisti varētu attīstīties."

Vikštrems par Latvijas izlases galveno treneri tika iecelts 2014. gada 17. aprīlī. Viņa vadībā Latvijas valstsvienība 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā izcīnīja divas uzvaras pār Slovākiju, savā kvalifikācijas grupā ieņemot trešo vietu aiz Zviedrijas un Slovēnijas.

Savukārt 2017. gada pasaules čempionāta kvalifikācijā Latvija uzvarēja savā kvalifikācijas grupā un "play-off" spēlēs par ceļazīmi uz pasaules čempionātu divu spēļu summā cīnījās neizšķirti ar Baltkrieviju, bet nekvalificējās turnīram tikai mazāk izbraukumā gūto vārtu dēļ. Rīgas domes kausa turnīros Vikštrema vadībā Latvija 2014. gadā izcīnīja uzvaru, pēc tam bija trešā, bet pērnā gada nogalē, spēlējot bez vairākiem līderiem, palika ceturtā.

2018. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā Latvijai ir ļoti spēcīgi pretinieki - vispirms ar 16:24 viesos tika zaudēts Ungārijai, pēc tam savā laukumā ar 23:36 atzīts Riodežaneiro olimpisko spēļu čempiones Dānijas pārākumu, bet pagājušajā mēnesī bez Vikštrema klātbūtnes divreiz zaudēts arī tiešajai konkurentei Nīderlandei. Līdz ar to, neatkarīgi no atlikušo divu spēļu rezultātiem, Latvija apakšgrupā vairs nevar izbēgt no pēdējās vietas. Spēlēs pret Nīderlandi Vikštremu aizvietoja viņa asistents Andrejs Narnickis.

Pirms Vikštrema Latvijas izlasi vadīja Valdis Labanovskis, kurš arī tikpat pēkšņi tika atbrīvots no amata.

Tags

Handbols Valdis Labanovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form