Briedis: pēc nokauta pretinieks bija psiholoģiski padevies
Foto: LETA

Kaut tiesnesis vēlējies, lai cīņa turpinās, Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis pēc nokauta veikšanas piektdien aizvadītajā cīņā redzējis, ka pretinieks jau psiholoģiski padevies.

Kā ziņots, aizvadītajā duelī, kas risinājās cīņu šovā Frankfurtē, Briedis jau minūtē un 15 sekundēs uzveica Ungārijas pārstāvi Čabu Fauru.

"Pretinieks bija diezgan kustīgs, tāpēc sākumā bija grūti viņam trāpīt un pāris reižu arī es saņēmu sitienus. Turklāt ungārs vien pirms sešām dienām bija aizvadījis iepriekšējo cīņu, tāpēc ar nesenu pieredzi," sarunā izteicās sportists. "Kaut paši vēlējāmies nedaudz garāku cīņu, kopumā viņš bija neērts pretinieks, tāpēc nedrīkstējām eksperimentēt."

Pēc nokauta tiesnesis vēl ļāva Fauram piecelties, tomēr Briedis atteicās turpināt cīņu.

"Tiesnesis novilka laiku, atskaiti veicot ļoti lēnām un gaidot, ka viņš piecelsies. Varēju mesties virsū un sist vēl, tomēr uzskatu, ka tas nav humāni - šī nav iela, kurā kaut kas jāpierāda," stāstīja latvietis. "Es nebūtu guvis nekādu gandarījumu, sitot cilvēku, kurš psiholoģiski jau padevies. Redzēju, ka viņš vairs negrib cīnīties. Esmu humāns cilvēks."

Kā izteicās Latvijas bokseris, viņš vēlējies, lai duelis būtu nedaudz garāks, tomēr šoreiz galvenais bijis iziet visu sagatavošanās posmu pirms cīņas, lai būtu gatavība pirms novembrī gaidāmās titula cīņas.

Tāpat Briedis uzsvēra, ka ar iepriekš traumēto roku viss bija kārtībā, tāpēc tagad varēs ar pilnu sparu gatavoties nākamajai cīņai.

"Cerēsim, ka būs sponsori un varēšu pilnvērtīgi sagatavoties. Man pats galvenais ir, lai būtu sparinga partneri. Visu pārējo, kas no manis atkarīgs, paveikšu," kaujinieciski noskaņots bija sportists.

Cīņa pret 24 gadus veco Fauru 29 gadus vecajam Briedim bija reitinga ieskaites cīņa, kurā galvenais uzdevums bija pilnībā atkopties no rokas traumas un atgūt sacensību garšu ringā.

Fauram šī bija 11.cīņa karjerā. Viņš uzvarējis sešās no tām (divās ar nokautu), četrās piedzīvojis zaudējumus ar nokautu un vienā cīnījies neizšķirti.

Savu iepriekšējo cīņu Briedis aizvadīja 26.jūlijā "Ķīpsalas" hallē, kad ar tehnisko nokautu uzvarēja ugandieti Džoiju Vegasu un tika pie Pasaules Boksa padomes (WBC) Baltijas čempiona jostas. Latvijas pārstāvim tā bija pirmā cīņa šajā gadā, jo februāra sākumā Briedis iedzīvojās kreisās rokas spieķa kaula galviņas stresa lūzumā.

Turpinājumā novembrī Briedim ieplānota jau daudz nopietnāka cīņa, kurā viņš aizstāvēs pasaules čempiona jostu Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) versijā otrajā smagajā svarā. Pašlaik notiek darbs pie tā, lai šī cīņa risinātos Liepājā.

Briedis savā profesionālajā karjerā, ieskaitot "Bigger's Better" komercsacensības, tagad uzvarējis 24 cīņās, 16 reizes pretinieku nokautējot, un cietis tikai vienu neveiksmi. Otrā smagā svara kategorija ir pēdējā pirms smagsvariem, un tieši tajā Briedis plānojis aizvadīt savu turpmāko karjeru.

Tags

Bokss Mairis Briedis WBC
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form