Latvijas brīvā stila cīkstone Anastasija Grigorjeva ceturtdien ASV azartspēļu galvaspilsētā Lasvegasā notiekošajā pasaules čempionātā ieņēma dalītu piekto vietu, tādējādi kvalificējoties nākamgad gaidāmajām Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Cīņā par bronzu Grigorjeva ar 2:13 piekāpās Taibei Mustafai Juseinai no Bulgārijas.

Pasaules čempionātu Latvijas cīkstone iesāka ar divām uzvarām. Pirmajā cīņā svara kategorijā līdz 63 kilogramiem Grigorjeva ar 11:1 pārliecinoši pārspēja Laišu Oliveiru no Brazīlijas, savukārt astotdaļfinālā ar 14:6 uzvarēja čehieti Adelu Hanzličkovu.

Turpinājumā ceturtdaļfinālā Grigorjeva ar 0:10 piekāpās 2010.gada pasaules čempionei Batsetsegu Soronzonboldu no Mongolijas, kurai šosezon jau bija zaudējusi - janvārī notikušajā "Golden Grand Prix" Krievijas posmā.

Tiesa, tā kā Soronzonbolda uzvarēja arī nākamajā cīņā un iekļuva finālā, Grigorjevai parādījās iespēja pacīnīties par bronzas medaļām.

Gandarījuma turnīra pirmajā cīņā Grigorjeva ar 16:9 pārspēja Turcijas sportisti Busi Tosunu, iekļūstot labāko sešu cīkstoņu vidū un kvalificējoties gaidāmajai Olimpiādei.

Kā zināms, Grigorjeva ir pirmo Eiropas spēļu bronzas medaļniece un pēdējo divu gadu Latvijas labākā sportiste.

Jau vēstīts, pirmdien zaudējumu pirmajā kārtā piedzīvoja grieķu-romiešu stila cīkstonis Aleksandrs Višņakovs. Latvijas sportists svara kategorijā līdz 75 kilogramiem pirmajā cīņā ar 0:3 piekāpās Gruzijas sportistam Zurabi Datunašvili, tādējādi nespējot iekļūt astotdaļfinālā.

Ja Datunašvili sasniegtu sacensību finālu, Višņakovam būtu iespēja piedalīties gandarījuma turnīrā, kurā tika izcīnītas bronzas godalgas, taču tā nenotika.

Šī ir jau ceturtā pasaules čempionāta diena. Sacensības norisināsies līdz sestdienai. Katrā svara kategorijā labākie seši sportisti iegūs ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet pārējiem vēl būs iespēja sevi pierādīt kvalifikācijas sacensībās nākamajā gadā.

Višņakovs bija vienīgais Latvijas grieķu-romiešu stila cīkstonis šajā pasaules čempionātā. Taču bez Grigorjevas šajās sacensībās piedalīsies vēl divi brīvā stila cīkstoņi - Imants Lagodskis (svarā līdz 97 kilogramiem) un Armands Zvirbulis (svarā līdz 86 kilogramiem).

Kā ziņots, pērn Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā notikušajā pasaules čempionātā Grigorjeva izcīnīja bronzas medaļu svara kategorijā līdz 63 kilogramiem, bet Laura Skujiņa to pašu paveica svara kategorijā līdz 69 kilogramiem. Šogad šajā turnīrā Skujiņa nepiedalās veselības apsvērumu dēļ.

Kopā pagājušajā gadā Latviju pasaules čempionātā pārstāvēja astoņi sportisti.