Eiropas čempionātam badmintonā kvalificējas trīs Latvijas spēlētājas
Foto: PantherMedia/Scanpix

Šāgada Eiropas čempionātam badmintonā, kas no 25. līdz 30. aprīlim notiks Dānijas pilsētā Koldingā, kvalificējušās trīs Latvijas sportistes - Ieva Pope sieviešu vienspēlēs, kā arī Katja Romanova un Liāna Lencevica sieviešu dubultspēlēs, informē Latvijas Badmintona federācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ieva Pope jau četrus gadus nopietni trenējas Nīderlandē, spēlējot augstākās līgas klubā "Zijderveld Van BV". Gatavojoties Eiropas čempionātam Ieva apņēmusies piedalīties visos Nīderlandes "Master" turnīros, kas notiek reizi divās nedāļās. Līdz Eiropas čempionātam Ieva Pope piedalīsies arī vienā no Pasaules reitinga turnīriem - "Victor Dutch International", kas notiks Nīderlandes pilsētā Vateringenā nedēļu pirms Eiropas čempionāta.

Atgādinām, ka 2016. gadā Ieva Pope Latvijas Olimpiādes badmintona turnīrā kļuva par absolūto čempioni, izcīnot zelta medaļas visās trijās iespējamās kategorijās.

Siguldietes Jekaterina Romanova un Liāna Lenvcēviča kopā spēlē kopš junioru vecuma. Viņas Pasaules reitinga turnīros piedalās jau trīs gadus, neskatoties uz to, ka Liāna Lencēviča ir dzimusi tikai 2001. gadā. Gatavojoties Eiropas čempionātam, Siguldas skolnieces 23. martā piedalīsies prestižajā "Yonex Polish Open" badmintona turnīrā Varšavā

Aizvadītajā gadā Liāna Lencēviča izcīnīja trīs zelta medaļas U17 jauniešu turnīros, kā arī trīs zelta medaļas U19 junioru turnīros, un gada beigās saņēma Latvijas badmintona federācijas "Gada juniors 2016" balvu. Savukārt Liāna Lencēviča 2015. gadā saņēma Latvijas badmintona federācijas "Uzlecošās zvaigznes 2015" balvu.

1997. gadā dzimusī Jekaterina Romanova šogad tika uzaicināta spēlēt Francijas badmintona līgā "Nozay" badmintona kluba komandā.

"Mūsu spēlētājām piedalīšanās Eiropas čempionātā noteikti būs īpašs notikums. Dānijā, kā zināms, badmintons ir īpaši populārs, tur gaidāma gan fantastiska atmosfēra tribīnēs, gan ažiotāža ārpus badmintona laukumiem," uzskata Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds. "Tas, ka Latvija būs pārstāvēta Eiropas čempionātā, turklāt divās kategorijās, ir uzskatāms par lielu panākumu. Nokļūšana uz Eiropas čempionātu ir jāizcīna piedaloties pasaules reitinga turnīros visa gada garumā."

2014. gadā Eiropas čempionātam Kazaņā kvalificējās tikai Monika Radovska, 2015. gadā Eiropas čempionāts nenotika, jo tai gadā notika Eiropas spēles Baku, kur Latvija bija pārstāvēta trijās kategorijās: Kristīne Šefere sieviešu vienspēlēs, Kristīne Šefere un Ieva Pope sieviešu dubultspēlēs, Reinis Krauklis vīriešu vienspēlēs.

Visplašākā Latvijas pārstāvniecība Eiropas čempionātā bija 2016. gadā, kad Latvija bija pārstāvēta četrās no piecām kategorijām: Kristīne Šefere sieviešu vienspēlēs, Niks Podosinoviks vīriešu vienspēlēs. Kristīne Šefere un Ieva Pope sieviešu dubultspēlēs, Kristīne Šefere un Niks Podosinoviks jauktajās dubultspēlēs.

2016. gadā Kristīne Šefere sieviešu vienspēļu turnīrā izcīnīja dalītu 9. vietu, kas uzskatāms par visu laiku lielāko Latvijas badmintona sasniegumu, un tika atzīmēts arī ar Latvijas badmintona Gada balva "Gada sasniegums 2016".

Kā ziņojām, saņemot Latvijas badmintona "Gada balvu" kā 2016. gada labākā spēlētāja, Kristīne Šefere paziņoja par savas sportiskās karjeras pārtraukšanu. Šis lēmums iespaidoja arī Eiropas čempionāta kvalifikāciju, jo, pateicoties iepriekš iekrātajiem Pasaules reitinga punktiem, Kristīne Šefere būtu ne tikai kvalificējusies sieviešu vienspēlēm, bet tiktu arī uz sieviešu dubultspēlēm kopā ar Ievu Popi, kā arī uz jauktajām dubultspēlēm kopā ar Niku Podosinoviku. Tādējādi Latvija čempionātā būtu pārstāvēta nevis divās, bet trīs kategorijās.

Eiropas čempionātā var piedalīties ierobežots spēlētāju skaits - 48 spēlētāji vienspēlēs un 32 pāri dubultspēlēs. Spēlētāji uz Eiropas čempionātu kvalificējās saskaņā ar Pasaules badmintona federācijas reitingu 23.februārī. No vienas valsts attiecīgajā kategorijā nevar piedalīties vairāk kā 4 dalībnieki.

Tags

Badmintons Kristians Rozenvalds Latvijas Olimpiāde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form