Aizvadītajā nedēļas nogalē Rumānijā norisinājās Eiropas jauniešu čempionāts orientēšanās sportā, kurā devīto vietu sprintā izcīnīja Endijs Titomers. Garajā distancē labu rezultātu uzrādīja Uldis Upītis, kurš ierindojās 13.vietā, informēja Latvijas Orientēšanās sporta federācija.

No 26. līdz 28.jūnijam Rumānijas pilsētas Klužas-Napokas apkārtnē norisinājās Eiropas jauniešu čempionāts orientēšanās sportā, kurā starp 387 dalībniekiem no 32 valstīm bija meklējami arī 16 Latvijas jaunie orientieristi. Sacensības notika trīs distancēs - garajā, stafetē un sprintā - un divās vecuma grupās - līdz 16 un līdz 18 gadiem.

Čempionāts iesākās ar ļoti sarežģītu un kalnainu garo distanci, kuru vēl grūtāku padarīja lietus un dubļainais mežs. Latvijas izlases dalībniekiem negāja viegli mazpazīstamajā apvidū, taču bija arī pa kādam labam rezultātam. M18 grupā Uldis Upītis ierindojās 13.vietā, no uzvarētāja 8,3 kilometrus (km) garajā distancē atpaliekot 6:08, taču no bronzas medaļas - tikai 2:04. Atzīstams sniegums arī Ilgvaram Caunem M16 grupā, kuram 17. rezultāts, 6:23 aiz pirmās vietas.

Sacensību otrajā dienā notika stafetes sacensības sarežģītā atklātā apvidū, kurā redzamību un orientēšanos apgrūtināja slikti caurejami vai necaurejami krūmi, savukārt orientēšanos sarežģītāku padarīja mikroreljefs. Stafetēs Latvijas komandām labāko desmitniekā neizdevās ielauzties. Labākais rezultāts - 11.vieta - izdevās W16 grupā (Vilma Alberinga, Magda Cigle. Laura Elīza Lapiņa). M18 grupā komanda, kurā startēja Endijs Titomers, Edgars Ustinovs un Uldis Upītis, palika 12.vietā. M16 grupas puiši Ilgvars Caune, Fricis Spektors un Kristaps Bruners ieņēma 16.vietu un tādā pašā pozīcijā finišēja arī W18 Latvijas komanda - Elizabete Blūmentāle, Signe Sirmā, Anna Freimane.

Pēdējā iespēja uzrādīt labus rezultātus bija sprinta distance čempionāta noslēdzošajā dienā. Ne pārāk sarežģītajā sprinta distancē beidzot sevi no labākās puses izdevās apliecināt Endijam Titomeram, kurš M18 grupā ierindojās 9.vietā, līdz bronzas medaļai pietrūka 22 sekundes. Vēl vienu labu rezultātu uzrādīja Ilgvars Caune, kurš M16 grupā finišēja 16.vietā.