Ķekavā noslēdzies Latvijas čempionāts badmintonā - vīriešu vienspēlēs par Latvijas čempionu jau piekto gadu pēc kārtas kļuva Niks Podosinoviks, bet sieviešu vienspēles savu pirmo Latvijas čempionāta zelta medaļu izcīnīja Jekaterina Romanova.

Abi vienspēļu čempioni uzvarēja arī dubultspēlēs - Niks Podosinoviks kopā ar Reini Šeferu jau trešo gadu pēc kārtas uzvarēja vīriešu dubultspēlēs, bet pāris Liāna Lenceviča & Jekaterina Romanova pirmo reizi izcīnīja Latvijas čempionāta zelta medaļas sieviešu dubultspēlēs. Vīriešu vienspēlēs un vīriešu dubultspēlēs pērnā gada čempioniem izdevās nosargāt savus titulus, savukārt sieviešu vienspēlēs, sieviešu dubultspēlēs un jauktajās dubultspēles ir jauni čempioni.

Vīriešu vienspēlēs jau piekto gadu pēc kārtas nepārspēts ir Niks Podosinoviks, kurš finālā 2 setos (21-10, 21-7) uzvarēja RTU studentu Reini Kraukli. Savukārt bronzas finālā siguldietis Artūrs Akmens trijos setos līdzīgos setos (17-21, 22-20, 21-19) uzvarēja valmierieti Andi Bērziņu.

Sieviešu vienspēlēs siguldiete Jekaterina Romanova divos setos (21-14, 22-20) uzvarēja Moniku Radovsku, kura šogad ir atgriezusies Latvijā pēc studijām Dānijā. Savukārt bronzas finālā tikās divas juniores - Diāna Stognija no Rīgas divos setos uzvarēja siguldieti Anniju Rulli-Titavu (21-18, 21-14). Jāatzīmē, ka šajā čempionātā traumas dēļ nepiedalījās 2018.gada Latvijas čempione Una Berga, kā arī 2011.gada Latvijas čempione Ieva Pope, kura šobrīd no Latvijas spēlētājām ir visaugstāk Pasaules badmintona reitingā ar cerībām kvalificēties uz Eiropas Spēlēm Minskā.

Vīriešu dubultspēlēs jau trešo gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem kļuva Niks Podosinoviks un Reinis Šefers, kuru finālā divos setos ( 21-17, 21-18) uzvarēja pāri Reinis Krauklis & Toms Preinbergs. Bronzas finālā tikās divi pieredzējušie pāri - Guntis Lavrinovičs & Kārlis Vidass divos setos (21-17, 21-15) uzvarēja pāri Aigars Bedrītis & Mārtiņš Kažemaks.

Sieviešu dubultspēļu finālā Siguldas pāris Liāna Lenceviča & Jekaterina Romanova pārliecinoši divos setos (21-11, 21-9) uzvarēja nesen kopā spēlēt sākušo Rīgas pāri Anna Lauva & Diāna Stognija. Savukārt bronzas finālā pārsteigumu sagādāja Siguldas jauniešu pāris Anna Kupča & Annija Rulle-Titava, kuras trijos setos 16-21, 21-13, 21-17) uzvarēja pieredzējušo pāri Grieta Jermacāne & Anita Švalbe.

Jaukto dubultspēļu finālā Reinis Krauklis & Diāna Stognija trijos setos (15-21, 21-17, 21-15) uzvarēja Pauls Gureckis & Monika Radovska. Savukārt bronzas finālā Ardis Daniels Bedrītis & Liāna Lencēviča divos setos (21-14, 21-18) uzvarēja Pauls Panke & Inese Preinberga.

2019.gada Latvijas čempionātā Niks Podosinoviks un Jekaterina Romanova izcīnīja pa divām zelta medaļām, turklāt abi piedalījās tikai divās disciplīnās - abi nepiedalījās jauktajās dubultspēlēs. Reinis Krauklis izcīnīja vienu zelta un divas sudraba medaļas, savukārt Diāna Stognija izcīnīja zelta, sudraba un bronzas medaļas. Monika Radovska, piedaloties disciplīnās, izcīnīja divas sudraba medaļa, savukārt Liāna Lencēviča izcīnīja vienu zelta un vienu bronzas medaļu.

Dubultspēļu fināli, kā arī visas četras medaļu spēlēs vīriešu un sieviešu vinespēlēs tika tiešraidē translētas Sportacentrs TV.

Latvijas čempionāts badmintonā notika Ķekavā no 2. līdz 3.februārim. Latvijas čempionātā piedalījās 105 spēcīgākie Latvijas badmintonisti no Liepājas, Talsiem, Auces, Jelgavas, Ozolniekiem, Jēkabpils, Salaspils, Siguldas, Cēsīm, Valmieras, Rīgas un arī Ķekavas novada.

Latvijas čempionātu badmintonā pēc Latvijas Badmintona federācijas pasūtījuma rīkoja badmintona klubs “Baloži”, sadarbība ar Ķekavas novada Sporta aģentūru. Latvijas čempionāts notika jaunajā Ķekavas vidusskolas Sporta kompleksā, kurā bija iespējams izkārtot 7 badmintona dubultspēļu laukumus.

Latvijas čempionātu badmintonā oficiāli atklāja Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, akcentējot jaunās Ķekavas sporta halles piemērotību liela mēroga sacensībām, kā arī novēlēja Ķekavā no visas Latvijas sabraukušajiem badmintona spēlētājiem Ķekavā parādīt savu vislabāko sniegumu.

Sestdien Latvijas čempionātā tika noskaidroti čempioni vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs, kā arī notika kvalifikācijas turnīrs vienspēlēs. Savukārt svētdien tika noskaidroti vīriešu un sieviešu vienspēļu čempioni.

Latvijas čempionāta vienspēļu pamatturnīrā varēja piedalīties 32 spēlētāji, no kuriem 24 uz pamatturnīru kvalificējās saskaņā ar Latvijas badmintona reitingu 2018.gada 31.decembrī, savukārt 8 pamatturnīra spēlētāji tiek noteikti kvalifikācijā. Savukārt visos dubultspēļu pamatturnīros būs 16 pāri, no kuriem 12 tika noteikti saskaņā ar reitingu, bet 4 tika noteikti kvalifikācijā.