Grigorjeva, Palameika, 3x3 basketbola izlase un citi – Latviju Eiropas spēlēs pārstāvēs 52 sportisti
Foto: F64

Latvijas komandas “Minska 2019” sastāvā dalībai II Eiropas spēlēs ir iekļauti 52 sportisti, kuri startēs 13 sporta veidos, paziņojusi Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

“Mūsu komandā būs savu pārstāvēto sporta veidu līderi Latvijā”, atzīst LOK ģenerālsekretārs un Latvijas komandas “Minska 2019” delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers. “37 sportistiem šīs būs pirmās kompleksās sporta veidu sacensības karjerā, kā arī komandā būs 9 Olimpisko spēļu dalībnieki – Anastasija Grigorjeva, Jevgēņijs Borodavko, Aleksejs Rumjancevs, Aleksejs Saramotins, Madara Palameika, Lauma Grīva, Gunta Vaičule, Dmitrijs Jurkevičs un Jānis Leitis. Komandas sastāvs ļauj cerīgi raudzīties uz labiem sportiskiem rezultātiem.”

Viskuplāk Latvija II Eiropas spēlēs Minskā būs pārstāvēta vieglatlētikā, kur Eiropas izlašu komandu sacensībās Latvija piedalīsies ar pilnu komandu – 15 sportistu sastāvā, kā arī sešiem rezervistiem.

Jāpiezīmē, ka I Eiropas spēlēs Baku 2015. gadā Latvijas izlases komanda vieglatlētikā nepiedalījās, jo toreiz noritēja Eiropas komandu čempionāta zemākās jeb trešās līgas sacensības ar 14 valstu līdzdalību.

Misnkā notiekošajās sacensībās piedalīsies arī divas 3x3 basketbola komandas – sievietēm un vīriešiem. Pieci sportisti būs pārstāvēti kanoe sacensībās, četri startēs šosejas riteņbraukšanā, pa trīs piedalīsies boksa turnīrā un cīņā, divi mūsu pārstāvji būs arī šaušanas sacensībās, bet pa vienam sportistam no Latvijas būs badmintona, džudo, karatē, loka šaušanas, sambo un vingrošanas sacensībās.

II Eiropas spēles Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā risināsies šā gada vasarā no 21. līdz 30.jūnijam, kurā piedalīsies 50 Eiropas valstu labākie vasaras sporta veidu pārstāvji.

Eiropas spēles ir starptautiskas kompleksas sacensības, kuras tiek organizētas reizi četros gados un tajās piedalās sportisti no visas Eiropas.

Sacensību programmā Minskā iekļauti 15 sporta veidi 23 disciplīnas – badmintons, 3x3 basketbols, bokss, cīņa, riteņbraukšana, vingrošana, kanoe, džudo, karatē, vieglatlētika, sambo, loka šaušana, šaušana, galda teniss un pludmales futbols.

Astoņos sporta veidos (loka šaušanā, vieglatlētikā, badmintonā, šosejas riteņbraukšanā, džudo, karatē, šaušanā un galda tenisā) šajās sacensībās noritēs arī kvalifikācija 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet divos sporta veidos – boksā un džudo, tiks noskaidroti arī labākie Eiropas čempionāta ietvaros. Spēlēs piedalīsies vairāk nekā 4000 atlētu no 50 Eiropas valstīm.

Latvijas komandas sastāvs:

Ieva Pope (badmintots), Ligita Līga Golovko, Felicita Liepiņa-Liepa, Laura Okuņeva, Anete Blūma, Armands Seņkāns, Armands Ginters, Mārtiņš Šteinbergs, Roberts Pāže (visi – 3x3 basketbols), Mihails Pavlovs, Genādijs Merkulovs, Evanders Servuts (visi – bokss), Anastasija Grigorjeva, Karalina Tjapko, Dmitrijs Mihailovs (visi – cīņa), Jevgeņijs Borodavo (džudo), Maruta Aldiņa, Aleksejs Rumjancevs, Roberts Lagzdiņš, Aivis Tints, Gatis Pranks (visi – kanoe airēšana), Kalvis Kalniņš (karatē), Jānis Bružis (loka šaušana), Māris Bogdanovičs, Aleksejs Saramotins, Andris Vosekalns, Kristers Ansons (riteņbraukšana), Viktors Reško (sambo), Agate Rašmane, Lauris Strautmanis (abi – šaušana), Sindija Bukša, Paula Sprudzāne, Madara Palameika, Lauma Grīva, Patrīcija Sarmule, Marija Medvedeva, Līga Velvere, Gunta Vaičule, Elvijs Misāns, Kristaps Sietiņš, Rihards Bremze, Austris Karpinskis, Aleksandrs Kucs, Dmitrijs Jurkevičs, Jānis Leitis, Ilona Dramačonoka, Daniels Bambāls, Iļja Petrušenko, Reinis Krēgers, Anna Ševčenko, Patrīcija Cīrule (visi – vieglatlētika), Elina Vihrova (vingrošana).

Tags

Aleksejs Saramotins Anastasija Grigorjeva Badmintons Bokss Cīņa Džudo Jevgeņijs Borodavko Kanoe Madara Palameika Riteņbraukšana Šaušana Vieglatlētika Vingrošana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form