Ikauniece-Admidiņa saņem lielāko naudas balvu par izciliem sasniegumiem sportā
Foto: AP/Scanpix

Valdība otrdien, 24. novembrī, atbalstīja naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā 2014. gada nogalē un 2015. gadā 400 000 eiro apmērā Latvijas sportistiem, viņu treneriem, atbalsta personālam, kā arī attiecīgajām sporta federācijām, informēja Izglītības un zinātnes ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vieglatlētei Laurai Ikauniecei – Admidiņai par pasaules čempionātā vieglatlētikā izcīnīto trešo vietu septiņcīņā piešķirta naudas balva 10 245 eiro apmērā, kas ir lielākā naudas balva. Savukārt volejbolistiem Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam par Eiropas čempionātā pludmales volejbolā izcīnīto pirmo vietu, kā arī pludmales volejbolistiem Mārtiņam Pļaviņam un Haraldam Regžam par I Eiropas spēlēs pludmales volejbolā izcīnīto pirmo vietu piešķirti 8538 eiro katram, bet Anastasijai Grigorjevai par Eiropas čempionātā brīvajā cīņas izcīnīto trešo vietu – 4098 eiro.

Naudas balvas par sasniegumiem pasaules un Eiropas čempionātos paredzētas arī citiem sportistiem, viņu treneriem un atbalsta personālam. Par sportistu un izlašu sasniegumiem naudas balvas tiek piešķirtas arī vairākām sporta federācijām.

"Augsti rezultāti ikvienā darbības jomā vispirms ir smaga treniņu un mērķtiecīga darba rezultāts, bet ceļu uz virsotnēm spēj atrast tikai tas, kuram ir mērķis," sacīja Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. "Vienmēr vispirms sacensties pašam ar sevi, izaicināt savus spēkus un gribu, - tā ir prasme, ko ikviens varam mācīties no augstas klases sportistiem. Lai mūsu labāko sportistu panākumi Eiropā un pasaulē iedvesmo ikvienu neatlaidīgi izcīnīt nozīmīgas uzvaras pašam pār sevi! Paldies sportistiem, viņu treneriem, atbalsta personālam un sporta federācijām par jūsu ikdienas darbu."

Finansējums 100 000 eiro apmērā tiks piešķirts no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta, bet 300 000 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Tags

Aleksandrs Samoilovs Anastasija Grigorjeva Izglītības un zinātnes ministrija Jānis Šmēdiņš Laura Ikauniece Mārīte Seile Mārtiņš Pļaviņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form