Latvijas hokeja valstsvienība piektdien Sanktpēterburgā ar 3:2 (0:0), (3:2), (0:0) uzvarēja Krieviju pasaules čempionāta E grupas spēlē.
Spēles pirmās minūtes pagāja līdzvērtīgā cīņā, taču turpinājumā sāka izpausties Krievijas hokejistu labākā fiziskā sagatavotība un tehniskā meistarība, it sevišķi, kad laukumā bija Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigznes Pāvels Burē un Aleksejs Jašins.

Tomēr Latvijas izlases vārtos spožu meistarību demonstrēja Artūrs Irbe, no kura apņēmībā un cīņassparā neatpalika arī pārējie izlases hokejisti. Turklāt veiksme bija Latvijas komandas sabiedrotā, kad cīņas 8. minūtē pretinieku mestā ripa trāpīja pa vārtu pārliktni.

Pirmo trešdaļu komandas noslēdza neizšķirti 0:0, bet otrajā minūtē pēc pārtraukuma noraidījumu nopelnīja Krievijas hokejists Valērijs Kamenskis, un radušos skaitlisko pārsvaru Latvijas izlase veiksmīgi realizēja. Aleksandram Beļavskim krievu aizsargi ļāva brīvi apslidot vārtus, ko Latvijas uzbrucējs meistarīgi izmantoja, no tuvas distances raidot ripu vārtu tuvajā augšējā stūrī.

Laukumā turpinājās sīva cīņa, kurā biežāk reālas vārtu gūšanas iespējas bija krieviem, taču Irbe nebija pārspējams līdz 35. minūtei, kad kombināciju ar precīzu metienu no tuvas distances noslēdza Oļegs Petrovs, panākot 1:1.

Tomēr Latvijas hokejistu neatlaidība nepalika neatalgota. 37. minūtē Aleksandrs Semjonovs cīņā ar diviem aizsargiem no uzbrukuma zonas vidus izpildīja metienu, kas pārsteidza pretinieku vārtsargu nesagatavotu, un Latvija atkal izvirzījās vadībā.

Pēc nepilnām divām minūtēm rezultāts kļuva jau 3:1. Krievijas spēlētāja cīņā ar Semjonovu raidītā ripa trāpīja pa kāju krievu vārtsargam un negaidīti nokļuva vārtos.

Vārtu guvums tika ieskaitīts Semjonova rēķinā. Līdz trešdaļas beigām noturēt izcīnīto pārsvaru Latvijas komandai gan neizdevās, jo 35 sekundes pirms pārtraukuma Irbes līdz galam ar kāju nepiespiesto ripu ar trešo mēģinājumu vārtos iebakstīja NHL rezultatīvākais vārtu guvējs Pavels Burē.

Pēdējā trešdaļā Latvijas izlase turējās pretim varenajam krievu spiedienam, kam tomēr pietrūka organizētības un īstas mērķtiecības. Nekļūdīgu sniegumu turpināja demonstrēt Irbe, un, tuvojoties pēdējām minūtēm, Krievijas komandas rīcība jau kļuva nervozāka, kas tikai atviegloja Latvijas aizsardzības uzdevumu. Pēdējā minūtē krievi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču vārtu guvumam tuvāk bija Latvijas izlase, kam līdz spēles beigām izdevās noturēt minimālo pārsvaru, nodrošinot uzvaru ar 3:2.

Nākamo spēli E grupā Latvija aizvadīs svētdien, kad tiksies ar ASV hokejistiem.