IWF patur spēkā Krievijas un Ķīnas Svarcelšanas federāciju diskvalifikāciju
Foto: AFP/Scanpix

Starptautiskā Svarcelšanas federācija (IWF) ir paturējusi spēkā Krievijas, Ķīnas un vēl vairāku valstu Svarcelšanas federāciju diskvalifikāciju, kas tām piemērota par sportistu antidopinga pārkāpumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bez Krievijas un Ķīnas joprojām paliek atstādinātas Kazahstānas, Baltkrievijas, Ukrainas, Ķīnas un Moldāvijas federācijas.

Toties diskvalifikācija noņemta Turcijas, Armēnijas un Azerbaidžānas Svarcelšanas federācijām, kuras pēc IWF ieskatiem ir izpildījušas kritērijus statusa atjaunošanai. Šo valstu sportisti starptautiskās sacensībās varēs atsākt piedalīties attiecīgi ar 19. jūniju un 19. augustu, bet daļa aizliegumu uz Turciju, Armēniju un Azerbaidžānu vēl attieksies, piemēram, tām joprojām nebūs balsstiesību IWF kongresā, tās nedrīkstēs organizēt oficiālus IWF pasākumus un ieteikt izmaiņas noteikumos.

Kā zināms, masveida sportistu pieķeršana dopinga lietošanā notika, atkārtoti pārbaudot 2008. un 2012. gada vasaras olimpisko spēļu laikā nodotās analīzes.

Tags

Diskvalifikācija Dopings Svarcelšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form