Par Latvijas sieviešu handbola virslīgas čempionēm sestdien tika kronētas Ludzas "Latgols" spēlētājas, kamēr bronzas medaļu sestdien ieguva Dobeles SS/REIR komanda, pie godalgām tiekot pirmo reizi.

Finālsērijas otrajā mačā "Latgols" spēlētājas izbraukumā ar 32:31 (16:14) pieveica regulārā čempionāta uzvarētājas LSPA, tādejādi sērijā līdz diviem panākumiem uzvarot ar 2-0.

Maču labāk iesāka "Latgols", izvirzoties vadībā ar 4:1, taču mājinieces pretinieces nepalaida pārāk tālu, turpinājumā cīņai ritot punkts punktā. Arī spēles otro nogriezni labāk uzsāka Ludzas komanda, kas 45.minūtē spēja panākt jau 25:19, taču atlikušajās pamatlaika minūtēs LSPA vienībai pakāpeniski izdevās rezultāta starpību samazināt. Tomēr topošās čempiones viņām panākt neizdevās, kā rezultātā "Latgols" handbolistes sestdien varēja svinēt uzvaru Latvijas čempionātā.

"Latgols" sastāvā šajā mačā astoņus vārtus iemeta Žanete Kukurāne, bet sešus pievienoja Kristīne Klementjeva. Tikmēr LSPA komandā astoņi vārti Līgai Eihvaldei.

Pirms nedēļas notikušajā mačā "Latgols" handbolistes bija pārākas ar 32:23.

"Latgols" komandai par valsts čempioni izdevies kļūt pirmo reizi kopš 2010.gada, bet kopumā Ludzas vienībai septītais tituls kopš neatkarības atjaunošanas. Tas to padarījis par titulētāko sieviešu čempionātā, jo deviņdesmitajos gados sešus titulus izcīnīja "Vārpa".

Tāpat sestdien izšķīrās Latvijas sieviešu čempionāta bronzas medaļu liktenis, ko izcīnīja Dobeles SS/REIR komanda, pie godalgām tiekot pirmo reizi.

Sērijas par trešo vietu otrajā spēlē Dobeles komanda savā laukumā pārliecinoši ar 38:23 (18:9) apspēlēja iepriekšējās sezonas čempiones Stopiņu NHK, sērijā triumfējot ar 2-0.

Jau ar mača pirmajām minūtēm Dobeles SS/REIR vienība pārliecinoši kontrolēja cīņa gaitu, bet pirmā puslaika otrajā minūtē tai pirmo reizi izdevās sasniegt jau desmit vārtus pārsvaru (19:9). Dueļa turpinājumā Stopiņu komandai tā arī neizdevās lauzt cīņas gaitu.

Uzvarētāju sastāvā 15 vārtus šajā mačā iemeta Laura Ņeverovska, bet desmit guva Elīna Freiberga. Tikmēr Stopiņu NHK komandā ar desmit vārtiem atbildēja Ivita Asare, bet septiņus pievienoja Elza Seržante, kamēr seši Dainai Sergejevai. Viņas bija vienīgās Stopiņu vienībā, kuras spēja gūt vārtus.

Pirmajā mačā pagājušajā nedēļā labākas ar 32:29 izbraukumā bija dobelnieces.

Dobeles dāmu komanda iepriekšējās trīs sezonas noslēdza Latvijas čempionāta ceturtajā vietā, bet pie godalgām līdz šim nekad nebija spējusi tikt.

Savukārt Stopiņu NHK iepriekšējās četrās sezonās trīsreiz kļuva par Latvijas čempionēm, bet reizi tika pie sudraba.

Kā zināms, pagājušajā sezonā Stopiņu NHK handbolistes piedzīvoja tikai vienu neveiksmi, kad cieta neveiksmi finālsērijas pirmajā mačā. Pašā sērijā viņas pārspēja "Latgols" komandu ar 2-1, Latvijas čempionātā triumfējot pēc gada pārtraukuma.