Latvijas sieviešu hokeja valstsvienība pirmdien Liepājā nospēlēja neizšķirti 2:2 (0:0), (1:2), (1:0) ar Čehiju pasaules čempionāta B grupas spēlē.
Spēles gaitā divreiz latvietes nonāca zaudētājos, tomēr divi Ineses Gecas-Miljones precīzie metieni ļāva mājiniecēm izcīnīt pirmo punktu A apakšgrupā.

Cīņas pirmā trešdaļa beidzās bez vārtu guvuma, tomēr lieliski spēlējušo Latvijas valstsvienības vārtsardzi Lolitu Andriševsku 6. minūtē pēc pārtraukuma izdevās pārspēt Beatai Šelongovai.

Ja mača sākumā ripu biežāk kontrolēja čehietes, tad cīņas gaitā Latvijas hokejistēm izdevās spēli līdzsvarot, un vienā no uzbrukumiem nepilnas četras minūtes pirms 2. trešdaļas beigām, nonākusi aci pret aci ar viešņu vārtsardzi, Geca-Miljone nekļūdījās, un panāca neizšķirtu.

Tomēr pēdējā pārtraukumā ar vienu vārtu pārsvaru devās čehietes, jo 22 sekundes pirms 2. perioda beigām Simona Studentova guva otros vārtus.

Pēdējā trešdaļā abas komandas spēlēja atklātu hokeju, un, latvietēm spēlējot skaitliskajā vairākumā, jau perioda 2. minūtē pēc Gecas-Miljonas metiena ripu vārtos ievirzīja Čehijas valstvienības vārtsardze.

Līdz spēles beigu signālam iespējas gūt vārtus bija abām komandām, bet tās palika nerealizētas.

Pēc izcīnītā neizšķirta Latvijas valstsvienības treneris Vjačeslavs Nazarovs atzina: "Domāju, ka komanda šodien nospēlēja par visiem 100 procentiem. Protams jūtams bija, ka mūsu hokejistēm trūkst spēļu prakses, taču cerības uz panākumu ir vienmēr, tajā skaitā arī otrdienas spēlē pret Šveici. Lai gan daudzi šviecietes uzskatīja par apkšgrupas favorītēm, šodien viņas apdedzinājās, jo nebija gaidījušas tik sīvu pretošanos no Kazahstānas hokejistēm. Ne velti Kazahstānā sievietēm ir sava hokeja līga, kurā spēlē sešas komandas. [Latvijas] Izlasē ir kaujiniecisks noskaņojums, un otrdienas spēlē ceram uz veiksmīgu kolektīvu darbību un organizētu spēli aizsardzībā."

Otrajā B apakšgrupas spēlē Rīgā Francijas un Dānijas hokejistes arī cīnījās neizšķirti 2:2 (0:0), (1:1), (1:1).

Otrdien Latvijas izlase plkst. 19 Liepājā spēlēs ar šveicietēm.

Pasaules čempionāts hokejā sievietēm, B grupa:

Pirmdienas spēļu rezultāti:

A apakšgrupa

*Šveice - Kazahstāna 1:2 (0:1), (0:1), (1:0)
Vārtus guva: Rāhela Rošā (55:00) - Svetlana Maļceva (09:46), Oksana Taikeviča (38:33)
Soda minūtes: 10'-8'
Čehija - Latvija 2:2 (0:0), (2:1), (0:1)
Vārtus guva: Beata Šelongova (25:59), Simona Studentova (39:38) - Inese Geca-Miljona (36:31), (41:48)
Soda minūtes: 18'-10'

B apakšgrupa

Norvēģija - Itālija 7:0 (2:0), (2:0), (3:0)
Vārtus guva: Hēge Aska 2 (01:32), (04:29), Tone Hatelanda 2
(37:47), (48:19), Kamilla Hille (27:14), Ingvilda Oversvēna (50:43), Ingere-Līza Fagernesa (54:53)
Soda minūtes: 2'-6'
*Francija - Dānija 2:2 (0:0), (1:1), (1:1)
Vārtus guva: Gvenola Pērsone (27:19), Kristīne Dešampa (40:21) - Janija Madsena (24:09), Majbrita Svendsena (57:57)
Soda minūtes: 8'-4'

Pasaules čempionāta B grupā turnīra tabulas (spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, gūtie un zaudētie vārti, punkti):