Latvija izcīna sudrabu pasaules čempionātā sporta dejās U21 grupā
Foto: Publicitātes foto

Otrdien, 27. septembrī, Vācijas pilsētā Veclārā notikušajā pasaules čempionātā 10 deju programmā U21 grupā 46 pāru no 20 valstīm konkurencē Latvijas sporta deju pāris Deniss Gudovskis un Megija Morīte izcīnīja 2. vietu, portālu "Delfi" informēja Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par pasaules čempioniem 10 deju programmā, kur vajadzēja izpildīt piecas Standartdejas (ST) un piecas Latīņamerikas (LA) dejas, kļuva galvenie favorīti uz uzvaru Mateušs Brzozovskis un Justina Mozdoneka no Polijas.

Piekto sezonu Pasaules Sporta deju federācija rīko pasaules čempionātus U21 grupai, kurā piedalās deju pāri vecumā no 16-20 gadiem, apvienojot jauniešu (16-18 gadiem) un pirmos divus gadus pieaugušo grupā startējošos dejotājus.

Pērn Rīgā Latvijas dejotājiem pasaules čempionāts šajā deju programmā nebija veiksmīgs, tāpēc ar cerībām uz labiem rezultātiem tika gaidīts šis gads, atzīmē Bācis. Un kā izrādījās, Vācijas pilsēta Veclāra, kur 2011. gadā par Eiropas Savienības čempioniem LA dejās kļuva Vjačeslavs Višņakovs ar Terēzi Kižlo, šoreiz atkal bija mums veiksmīga, uzsver Latvijas Sporta deju federācijas pārstāvis. Denisam Gudovskim un Megijai Morītei jūlijā izcīnītajai otrajai vietai pasaules čempionātā jauniešiem ST izdevās savu medaļu krājumu papildināt ar vēl vienu sudrabu.

Pirmajās trijās kārtās – astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā – Latviju pārstāvošie dejotāji bija līderu godā, un finālā kopā ar Polijas un Krievijas dejotājiem ļoti līdzīgi cīnījās par uzvaru. ST dejās labāko sniegumu rādīja poļi, bet LA dejās pirmie bija krievi Aleksandrs Rjabcevs un Marija Oblakova. Tikmēr mūsējie nodemonstrēja stabilitāti un uzrādīja otro rezultātu abās deju programmās, kas deva otro vietu arī kopsummā.

Pagājušā gada vicečempioni un 2014. gada bronzas medaļas ieguvēji jauniešiem šajā deju programmā Brzozovskis ar Mozdoneku beidzot kļuva par pasaules čempioniem, bet Rjabcevam un Oblakovai tika bronzas medaļas. Fināla sešiniekā iekļuva arī otrs Krievijas pāris, rumāņi un amerikāņi. Tikmēr Lietuvas čempioni Karols Tomeckis un Domile Semeskevičiute Veclerā palika devītie.

Jau vēstīts, ka šī Latvijai ir otrā medaļa Pasaules čempionātā U21 10 dejās, jo 2012. gadā Rīgā bronzas medaļas izcīnīja Kārlis Treijs un Anastasija Krivošejeva. Bācis atgādina, ka jauniešiem pasaules čempionāts 10 dejās novembrī un LA dejās decembrī notiks Rīgā, kur mēs varam gaidīt godalgotas vietas.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form