Piekto reizi Latvijas čempiona titulu skvošā izcīnīja Aleksandrs Pāvulāns, bet sievietēm pirmo reizi uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa 17 gadus vecā liepājniece Ineta Mackeviča, vortālu "Delfi Sports" informēja Latvijas Skvoša Federācija.

7.Latvijas čempionāta otrā kārta skvošā notika 31.oktobrī – 1. novembrī Rīgā, "Zelta boulinga" kortos, tajā kopumā piedalījās 95 spēlētāji.

Jaunā liepājniece arī bija sacensību favorīte, un jau vairākus mēnešus Latvijas sieviešu reitinga tabulā viņa atradās pirmajā vietā. Cīņā par čempiones godu viņa ar rezultātu 3:0, bet spraigā cīņā pārspēja pašlaik Spānijā dzīvojošo trīskārtējo iepriekšējo turnīru čempioni, madonieti Lindu Svilāni. Svilāne savukārt pārliecinoši uzvarēja 2008.gada čempioni, rīdzinieci Ievu Vilīti, kurai šogad bronzas medaļa.

Cīņā par čempiona titulu "Open Elite" klasē vīriešiem pārsteigumu nebija – kopš pārcelšanās uz dzīvi Latvijā četriem esošajiem čempiona tituliem vēl vienu šogad pievienoja Aleksandrs Pāvulāns. Otro reizi čempionāta sudraba medaļu kaklā kāra Marģers Zeitmanis, bet trešo vietu sīvā cīņā izcīnīja pieredzējušais Gunārs Priževoits, kuram šī jau bija trešā bronzas medaļa Latvijas čempionātos.

Pirmo reizi Latvijas skvoša čempionātu vēsturē tika izspēlēts turnīrs vīriešu A klasē starp spēlētājiem, kuri Latvijas Skvoša Federācijas (LSF) reitingā ieņem 9.–24.vietu. Tajā par lielāko pārsteigumu parūpējās Lauris Rozenvalds (Nr.32 LSF reitingā), kurš sagādāja zaudējumus favorītiem - ar pirmo numuru izsētajam Aleksandram Gajevskim un ceturtajam numuram Mārtiņam Lopačinskim, rezultātā izcīnot sesto vietu. Par uzvarētāju A klasē kļuva Vadims Vorobejs, otrais – Vitālijs Rubšteins, trešais – Ivars Liepiņš.

B klasē (spēlētāji, kuri LSF reitingā ir 25.–48.vietā) uzvara Jānim Pudulim, C klasē (spēlētāji, kuri LSF reitinga tabulā ir 49.vietā un zemāk) – Gundaram Ziemanim.

"Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, dalībnieku skaits šogad bija līdzīgs, bet ievērojami audzis ir vidējais spēlētāju meistarības līmenis. Turpināt to paaugstināt motivēs virkne sacensību, ko dažādi sporta klubi organizēs laikā līdz nākamajam čempionātam, kas notiks pēc gada," notikušo čempionātu komentē LSF valdes priekšsēdētājs Pāvulāns.