Latvijas sportists Oskars Gailišs aizvadītajā nedēļas nogalē Eiropas kausa izcīņā parariteņbraukšanas izcīnīja trešo vietu, informē "NN Sporta klubs".

Pirmajā sacensību dienā sportistiem bija jāmērojās spēkiem 54 km grupas braucienā kalnainā apvidū. Finišā Oskars Gailišs uzvarētājam, 2012. gada pasaules čempionam Mikelem Pitakolo zaudēja septiņas sekundes un ierindojās ceturtajā vietā.

Otrajā dienā tajā pašā kalnainajā apvidū norisinājās 11 km individuālais brauciens, turklāt sacensības apgrūtināja stiprs vējš. Uzrādot rezultātu 17:04.39, Latvijas sportists izcīnīja trešo vietu, uzvarētājam Pitakolo zaudējot 26 sekundes. Arī divu dienu kopvērtējumā tika izcīnīna trešā vieta.

Līdz ar to Oskars Gailišs ieguva vērtīgus "UCI Para-cycling" ranga ieskaites punktus, kas ļaus viņam no 23. vietas pasaules ranga tabulā pacelties vairākas pozīcijas augstāk.