Latvijas handbola izlases treneris uzsver cīņu pret Slovākiju nozīmīgumu
Foto: Publicitātes foto

Viesnīcā "Days Hotel" otrdien notika Latvijas handbola izlases preses konference pirms trešdien gaidāmās 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles pret Slovākiju. Preses konferencē piedalījās valstsvienības galvenais treneris Uģis Vikštrēms, kā arī spēlētāji Dainis Krištopāns, Ingars Dude un Jānis Pavlovičs.

Latvijas handbola izlase spēli pret Slovākiju aizvadīs 29.aprīlī plkst. 19:35 Dobelē, bet trīs dienas vēlāk, 2.maijā, valstsvienības tiksies jau pretinieka laukumā. Latvijai šajās spēlēs personisku iemeslu dēļ nevarēs palīdzēt viens no līderiem Aivis Jurdžs, kā arī Artis Kurmēns, taču tas mērķus un apņēmību nemazina.

"Man un komandai šīs ir vissvarīgākās spēles, jo notiek cīņa par trešo vietu grupā. Negribu solīt kalnus, bet varu apsolīt savā un komandas vārdā, ka darīsim visu, lai rīt uzvarētu. Nevar būt citu domu. Kad būsim paveikuši darbu mājās, tad mūsu mērķis izbraukuma spēlē arī būs uzvara. Nevis neizšķirts, bet tieši uzvara," apņēmību pauda Latvijas izlases galvenais treneris Uģis Vikštrems.

"Komandai jānotic trenerim. Ja tā tic trenerim, tad viņā ieklausās, un treneris ir kā siena, aiz kuras stāv spēlētāji. Tam, protams, ir vajadzīgs laiks," piebilda Vikštrems. "Gribu dot komandai savu spēles stilu, taču neesmu diktators, tāpēc uzklausu arī vadošos spēlētājus, lai noskaidrotu, kādās epizodēs viņi jūtas labāk un kādas kombinācijas, viņuprāt, labāk būtu izmantojamas. Man ir svarīgi, lai spēlētāji man ticētu. Ja mēs viens otram ticam, tad komanda var radīt brīnumus."

Vikštrems arī paskaidroja, kāpēc šoreiz izlasei nevar palīdzēt Aivis Jurdžs: "Mēs esam tikpat kā stiprākajā sastāvā. Mums trūkst Aivja Jurdža, kurš nav ģimenes apstākļu dēļ. Vienmēr esmu teicis, ka dzīvē ir svarīgākas lietas nekā handbols, un ģimene ir viena no tām. Tas, ka man kā trenerim gribētos viņu redzēt sastāvā šajās svarīgajās lietās – protams, par to nevar būt ne runas. Dzīvē jārēķinās ar dažādām situācijām. Tas, ka nav Aivja, nav tikai negatīvi, tur var saskatīt arī pozitīvos aspektus – lielāku spēles laiku un iespēju sevi apliecināt dabūs kāds, kurš citā gadījumā spēlētu mazāk."

"Salīdzinot ar spēlēm pret Zviedriju un Slovēniju, man ir sajūta, ka tagad komandā ir ļoti laba atmosfēra. Tāpēc man ir ļoti laba priekšnojauta," piebilda Vikštrems. "Tas, ka divas spēles pēc kārtas jāspēlē ar vienu un to pašu pretinieku, ir labi, jo pēc pirmā mača vari visu izanalizēt un gatavoties nākamajai spēlei. Varbūt labāk būtu, ja pirmā spēle būtu izbraukumā, otrā mājās, bet, ja gribi abos mačos uzvarēt, tad tas principā ir vienalga."

Komandas kapteinis Ingars Dude vilka paralēles ar iepriekšējo kvalifikācijas ciklu, kur arī nācās spēlēt pret Slovēniju: "Situācija ir līdzīga, kā pirms diviem gadiem, kad [2014.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā] spēlējām pret Horvātiju, Ungāriju un Slovākiju. Toreiz arī bijām zaudējuši pirmās divas spēles grupas favorītiem. Toreiz slovākus mājās uzvarējām un arī izbraukumā bijām tuvu tam. Arī šoreiz ar slovākiem cīnāmies par trešo vietu un vieglāku nākotni. Protams, mīnus ir tas, ka nav Aivis [Jurdžs], bet tas nenozīmē, ka mēs padosimies. Situācija ir raiba – sastāvā ir gan profesionāļi, gan tādi spēlētāji, kas pa dienu strādā un pēc tam trenējas. Šobrīd visi koncentrējamies šīm divām spēlēm."

"Paldies Dievam, ka visi ir veseli. Atdosim visus spēkus, lai Dobelē izcīnītu uzvaru. Šīs divas spēles mums būs kā play off," atzina Jānis Pavlovičs, kurš gadumijā pēc astoņu gadu pārtraukuma kaldināja Latvijas izlases uzvaru Rīgas domes kausā, kļūdams par rezultatīvāko spēlētāju, un arī kvalifikācijas ciklā ir viens no vadošajiem valstsvienības spēlētājiem.

Savukārt Dainis Krištopāns, kurš daudzus gadus pavadīja Slovākijā, kļūstot par daudzkārtēju šīs valsts čempionu, raksturoja mūsu oponentus: "Slovākija būs gandrīz spēcīgākajā sastāvā. Tā ir ļoti bīstama komanda. Sistēma viņiem ir veidota vienkārši. Viņiem ir ļoti stipra aizsardzība, ir spēlētāji, kas mainās tikai uz aizsardzību. Viens no slovāku bīstamākajiem ieročiem ir tas, ka viņi labi met no ārējās līnijas. Komandā nav izteikta līdera. Visās pozīcijās mums ir daudzmaz vienāda līmeņa spēlētāji."

Vikštrēms piebilda, ka Daiņa pieredze un tas, ka viņš daudzus spēlētājus zina, būs nozīmīgs faktors gaidāmajos mačos.

Tags

Handbols Latvijas handbola izlase
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form