Latvijas handbolisti atsakās spēlēt pret Krieviju; arī jauniešu Olimpiādē ar Krievijas dalību Latvija nestartēs
Foto: PantherMedia/Scanpix

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers rosinās Latvijas komandas atsaukšanu no Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm Somijas pilsētā Vuokati, ja dalībnieku vidū būs Krievija un Baltkrievija, bet Latvijas Handbola federācija (LHF) atsakās spēlēt ar Krievijas komandām Eiropas jauniešu un junioru čempionātā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka LOK pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā pieņēma lēmumu atbalstīt Norvēģijas Olimpiskās un paralimpiskās komitejas un sporta veidu konfederācijas (NIF) ierosinājumu aizliegt sportistiem no Krievijas un Baltkrievijas piedalīties starptautiskās sacensībās, kā arī atstādināt no amata starptautiskajās sporta veidu federācijās abu šo valstu amatpersonas.

LOK prezidents Tikmers pirmdien tiešsaistes tikšanās laikā ar Eiropas Olimpiskās komitejas (EOK) prezidentu Spiru Kapralu, paužot atbalstu Ukrainai, apliecināja, ka rosinās LOK izpildkomiteju atsaukt Latvijas delegācijas dalību Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Somijas pilsētā Vuokati, ja tajās piedalīsies Krievijas un Baltkrievijas sportisti, savā "Twitter" kontā informē LOK.

Spēles notiks no 20.-25.martam.

Par lēmumu netikties ar Krievijas sportistiem pirmdien savā "Facebook" kontā paziņoja arī LHF.

"LHF valde, reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, pieņēmusi lēmumu atbalstīt sankcijas un Krievijas un Baltkrievijas izolēšanu starptautiskajās sporta sacensībās," teikts paziņojumā.

No 8. līdz 14.augustam Latvijā norisināsies Eiropas U-18 čempionāts handbolā vīriešiem. LHF ziņo, ka ceturtdien notikušajā Eiropas Handbola federācijas (EHF) izlozē tika iekļauta arī Krievijas U-18 izlase. LHF kā sacensību organizators ir darījis zināmu EHF, ka neatbalsta Krievijas izlases spēlētāju dalību čempionātā Rīgā. Ja EHF lems par labu Krievijas izlases spēlēšanai Rīgā, LHF atteiksies no čempionāta organizēšanas, apliecina LHF.

Tāpat no 1. līdz 10.jūlijam Bulgārijas pilsētā Varnā norisināsies Eiropas U-20 čempionāts vīriešiem, kur Latvija ielozēta vienā grupā ar Krievijas izlasi. LHF uzsver, ka arī šajās sacensībās pieturas pie tādas pašas nostājas un lūdz EHF un Bulgārijas Handbola federācijai solidarizēties un pieņemt atbilstošus lēmumus.

LHF informē, ka tā Eiropas Handbola foruma darba grupā izstrādāja ziņojumu ar konkrētiem priekšlikumiem EHF un Starptautiskajai Handbola federācijai (IHF) par Krievijas un Baltkrievijas komandu izslēgšanu no starptautiskajām sporta sacensībām.

LHF aicina arī citas lielākās starptautiskās sporta organizācijas pieņemt šo nostāju, kā arī lūdz "pārtraukt jebkādu sadarbību, sponsorēšanu un partnerattiecības ar Krievijas un Baltkrievijas valsts un privāto biznesu".

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā jau vairāku pasaules un Eiropas sporta veidu federāciju apvienības, kā arī komercorganizācijas ir atcēlušas Krievijā paredzēto sacensību norisi.

Arī citu valstu sportisti atsakās sacensties ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem.

Tāpat Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valde pirmdien paziņojumā aicināja starptautiskās sporta veidus federācijas neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties sacensībās.

Tags

Latvijas Handbola federācija Handbols Latvijas Olimpiskā komiteja Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form