Latvijas handbolisti EČ izskaņā minimāli piekāpjas olimpiskajiem medaļniekiem Vācijai

Latvijas handbola izlase pirmdien noslēdza dalību 2020. gada Eiropas handbola čempionātā, C apakšgrupas spēlē ar rezultātu 27:28 (11:16) piekāpjoties Vācijas valstsvienībai.

Latvijas valstsvienība tādējādi savā debijas čempionātā neizcīnīja kādu uzvaru, bet Vācijas izlase, kura 2016. gadā gan triumfēja Eiropas čempionātā, gan izcīnīja trešo vietu olimpiskajās vietās, nodrošināja vietu nākamajā kārtā.

Spēles ievadā bija novērojama līdzvērtīga cīņa, taču vairākas Latvijas izlases kļūdas ļāva Vācijas valstsvienībai rezultatīvi izcelties ātrajos uzbrukumos. Nils Kreicbergs pēc Ingara Dudes piespēles vēl panāca rezultātu 6:5, taču īsi pirms puslaika beigām Vācijas izlase pat sasniedza sešu vārtu pārsvaru. Egils Politers gan puslaika izskaņā ar vārtu guvumu samazināja rezultāta starpību līdz 11:16.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs deficīts vairākkārt bija pat septiņi vārti, bet drīz vien Latvijas valstsvienība sagrāba iniciatīvu. Andim Ērmanim metot precīzi divus uzbrukumus pēc kārtas, rezultāts kļuva 22:25, bet Vācijas izlases treneru korpuss bija spiests ņemt minūtes pārtraukumu.

Tas gan vāciešiem diži nelīdzēja, jo Latvijas izlase pamanījās tikt pie lielā skaitliskā vairākuma un vēl samazināt rezultāta starpību. Rezultātam esot 25:27, Dainis Krištopāns no septiņu metru līnijas spēcīgi trāpīja pa stabu, kam ar rezultatīvu metienu atbildēja Ūve Gensheimers.

Taču Kreicberga un Aivja Jurdža precīzi raidījumi ļāva pietuvoties līdz rezultātam 27:28. Vācijas izlase spēles pēdējā minūtē iekarot Latvijas vārtus vairs nespēja, bet nedeva iespēju arī latviešiem, spēlei noslēdzoties ar minimālu deficītu.

Latvijas izlases labā ar septiņiem vārtu guvumiem izcēlās Dainis Krištopāns, bet visus sešus izpildītos metienus realizēja Nils Kreicbergs. Savukārt Vācijas labā astoņus no deviņiem raidījumiem izmantoja Juliuss Kūns.

Turnīra pirmajā spēlē Latvijas izlase ar rezultātu 22:33 piekāpās Spānijai, bet pāris dienas vēlāk ar rezultātu 24:32 atzina Nīderlandes pārākumu. Savukārt Vācijas valstsvienība čempionātu uzsāka, ar rezultātu 34:23 pieveicot Nīderlandi, bet sestdien ar rezultātu 26:33 piekāpās Spānijai.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā varat lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.

Eiropas handbola čempionāts: Latvija – Vācija
Par labāko mača spēlētāju atzīts Vācijas handbola izlases pārstāvis Pols Drukss.
Spēle noslēgusies! Latvija - Vācija 27:28Latvijas izlase olimpiskajiem medaļniekiem piekāpjas tikai ar vienu vārtu deficītu. No tribīnēm pat atskan skaļa svilpšana un ūjināšana.
Spēles izskaņā Krištopāns vēl nopelna divu minūšu noraidījumu. Latvijas valstsvienība cenšas nepieļaut Vācijas vārtu guvumu.
27:28Jurdžs ar precīzu metienu pašā apakšējā vārtu stūrī tomēr sadeldē rezultāta starpību līdz vieniem vārtiem. Atlikusi vēl pusminūte. Vācija, iespējams, uzbruks līdz spēles beigām.
26:28Andreasu Vulfu vēlreiz sadusmo Kreicbergs, kurš izceļas jau sesto reizi mačā.
25:28Pirmo reizi garām vārtiem met Kūns! Jurdžs lieliski pamet bumbu Krištopānam, kurš no līnijas spēcīgi met pa stabu. Gensheimers atjauno trīs vārtu pārsvaru, iespējams, laupot Latvijas izlasei cerības uz deficīta samazināšanu līdz minimumam.
25:27Latvijas izlase neļauj vāciešiem gūt vārtus, bet ar precīzu metienu atbild Krištopāns, bumbai vispirms atsitoties pret stabu, tad pret vārtsargu un visbeidzot pāri vārtu līnijai.
24:27Kreicbergs apspēlē Kolbaheru, kā arī izprovocē pretinieku uz divu minūšu pārkāpumu. Savukārt pēc tam uz līnijas Dudi nogāž Mihaļčiks, kurš arī tiek noraidīts. Lielajā skaitliskajā vairākumā vārtus gūst Kreicbergs. Šodien viņš bijis precīzs visos piecos metienos.
Kukša atvaira divus metienus pēc kārtas, vispirms bumbu atsitot ar kāju, bet pēc tam neļaujot tai izlidot cauri savām kājām.
22:26Puriņš atvaira Mariana Mihaļčika metienu, tomēr lidojuma brīdī viņam patraucēja Ērmanis, kurš sodīts ar divu minūšu noraidījumu. Turklāt Vācijas izlase tika pie vēl viena septiņu metru soda metiena, kas tika realizēts.
Vācijas izlase spiesta paņemt minūtes pārtraukumu.
22:25Krištopāns un Andis Ērmanis samazina rezultāta starpību. Kūns pārkāpj noteikumus, izpelnās divu minūšu noraidījumu, pēc kura Ērmanis izceļas jau vēlreiz. Rezultāts jau 22:25!
19:25Kreicbergs izmanto iespēju realizēt septiņu metru soda metienu. Tas ir pirmais precīzais šāds Latvijas izlases raidījums. Vācijas izlase atbild ar šādu pašu metienu.
18:24Krištopāns piesaista trīs aizsardzības spēlētāju uzmanību un atmet uz līnijas piespēli Dudem, kurš gūst piektos vārtus šodien.
17:23Kūnam jau astotais precīzais metiens. Vācietis pagaidām 100% izmantojis savas iespējas. Ar ceturtajiem vārtiem mačā atbild Jurdžs, kurš gaisā apmāna vārtsargu.
15:22Gensheimers no kreisās malas pārspēj Puriņu, kurš atgriezies vārtos.
15:21Dude otro reizi mačā nopelna divu minūšu noraidījumu. Vācijas izlase arī tūlīt Latvijas valstsvienību soda ar vārtu guvumu.
13:19Vairākumā izceļas Krištopāns, bet otrā laukuma pusē Dāvids Šmits trāpa ar bumbu Puriņam pa seju. Viņu nomaina Kukša.
12:19Ar vārtu guvumu izceļas Jurdžs, bet pirmo metienu pēc stāšanās vārtos nespēj atvairīt Raitis Puriņš.
11:18Vācijas izlase puslaiku uzsāk ar diviem vārtu guvumiem. Septiņu vārtu deficīts šajā spēlē Latvijas valstsvienībai vēl nav bijis.
Sācies otrais puslaiks!
Noslēdzies pirmais puslaiks. Latvija - Vācija 11:16
11:16Politers līnijā pēc Krištopāna piespēles gūst vārtus ar augstu trajektoriju.
10:16Piektos vārtus gūst jau Kūns. Latvijas izlasei pusminūte atbildēt.
10:14Tam seko sekmīga Kukšas darbība vārtos. Tomēr jau septīto reizi kļūdāmies, tam seko Vācijas izlases vārtu guvums pretuzbrukumā.
10:13Ar trešajiem vārtu guvumiem spēlē izceļas Ingars Dude un Dainis Krištopāns. Pēc ilgāka pārtraukuma spējam gūt vārtus, sekmīgi aizsargāties un tad vēlreiz izcelties uzbrukumā.
7:11Juliuss Kūns ar precīzu metienu panāk pagaidām lielāko Vācijas izlases pārsvaru. Armands Ušcins lūdz minūtes pārtraukumu.
7:9Janiks Kolbahers noraidīts uz divām minūtēm par Dudes grūšanu mugurā. Latvijas izlase uzreiz izmanto iespēju, otros vārtus gūstot Kreicbergam.
6:9Krištopānam vēl viena neprecīza piespēle uz līniju. Vācija ātrajā uzbrukumā bumbu met jau tukšos vārtos, jo, mazākumā spēlējot, bijām noņēmuši vārtsargu.
6:8Sasniedzot puslaika vidusposmu, Vācijas izlase vispirms panāk vadību, bet pēc Krištopāna neveiksmīgas piespēles ātrajā uzbrukumā Ūve Genshaimers nopelna savai komandai septiņu metru soda metienu. Tas arī tiek realizēts. Turklāt noraidījumu izpelnās Nils Kreicbergs.
6:6Vienu metienu bloķējam, bet palielināt pārsvaru neizdodas. Tā vietā Vācija izlīdzina rezultātu. Savukārt Dude panāk mums gan septiņu metru soda metienu, gan divu minūšu pārkāpumu pretiniekiem. To gan neizmanto Māris Veršakovs.
6:5Skaista Dudes piespēle izkārto vārtu guvumu Kreicbergam. Latvija atgūst vadību!
5:5Mazākumā ar vārtiem izceļas Dude, bet pēc tam vārtos precīzi strādā Kukša. Rihards Leja no kreisās malas trāpa pa vārtu stabu, bet bumba paliek Latvijas izlasei. Iespēja izvirzīties vadībā.
4:5Timo Kastenings izceļas ar vārtiem, turklāt izprovocē Oskaru Arāju uz divu minūšu noraidījumu.
4:4Latvijas izlase aptur trīs uzbrukumus pēc kārtas. Otrā laukuma pusē vispirms gan sods uzbrukumā, tad neprecīza piespēle, bet ar trešo mēģinājumu Aivis Jurdžs izlīdzina rezultātu.
3:4Jurdžs kļūdas piespēlē, cenšoties nogādāt bumbu līnijā. Dabūjam pretī rezultatīvo ātru uzbrukumu. No labās malas rezultatīvs nākamajā uzbrukumā Uvis Strazdiņš.
2:2Otrais vārtus gūst Drukss, bet Krištopāns acīgi piespēlē līnijā, no kuras izceļas Dude.
1:1Dudem sanāk nelāga atbilde tam pašam Druksam, gāžot viņu metiena brīdī no mugurpuses. Latvijas handbolists sodīts ar divu minūšu noraidījumu. Pirmo metienu Edgars Kukša atvaira, taču vācieši tiek pie vēl vienas iespējas, ko realizē Drukss.
1:0Dainis Krištopāns atklāj spēles rezultātu. Polam Druksam mirkli iepriekš arī nācās apturēt Dudi, izpelnoties dzelteno kartīti.
Himnas noskanējušas. Spēle varēs tūlīt sākties.
Vācija gan 2016. gadā triumfēja Eiropas čempionātā, bet tās pašas vasaras olimpiskajās spēlēs ieņēma trešo vietu. Tā kā sagaidīt šādu panākumu no Latvijas izlases nebūtu objektīvi.
Latvijas izlasei pieveicot Vācijas valstsvienību, kā arī Spānijai tiekot galā ar Nīderlandi, Latvijas, Nīderlandes un Vācijas komandām būs pa vienai uzvarai trīs spēlēs. Šādā gadījumā otro vietu aiz Spānijas ieņems tā vienība, kura savstarpējās spēlēs sasniegusi labāko vārtu attiecību. Tādēļ Latvijai nepieciešams uzvarēt ar desmit vārtu pārsvaru.
Latvijai šīs dienas mačs, iespējams, būs pēdējais 2020. gada Eiropas čempionātā. Tā kā pagaidām uzvaras nav izcīnītas, cerības uz izkļūšanu no grupas saucamas par sliktām.