Latvijas handbolisti Eiropas čempionātā debitē ar zaudējumu favorītei Spānijai

Latvijas handbola izlase ceturtdien, 9. janvārī, Norvēģijas pilsētā Tronheimā debitēja Eiropas čempionāta finālturnīrā, savā pirmajā C grupas spēlē ar rezultātu 22:33 (11:14, 11:19) piekāpjoties pašreizējai turnīra čempionei Spānijai.

Latvijas izlases labā Dainis Krištopāns guva septiņus vārtus un tika atzīts par spēles labāko spēlētāju, bet piecus vārtus guva Aivis Jurdžs, pa trim precīziem metieniem Mārim Veršakovam un Ingaram Dudem. Spāņiem piecus vārtus guva Anhels Fernandess, četri Feranam Solē Salam kontā, bet četri handbolisti guva pa trim vārtiem.

Latvijas handbolisti spēli iesāka teicami, izvirzījās vadībā ar 3:0 un neļāva spāņiem astoņas minūtes gūt vārtus. Lieliski vārtos darbojās Edgars Kukša. Spānija vēlāk izlīdzināja rezultātu 8:8, bet tad ieguva vadību, kuru vairs neizlaida no rokām. Pirmo puslaiku Latvija noslēdza ar trīs vārtu deficītu, bet otrajā puslaikā rupjas kļūdas ļāva spāņiem gūt vieglus vārtus, kas ļāva palielināt pārsvaru. Noslēgumā Latvijas handbolisti piekāpās ar 22:33.

Iepriekš C grupā Vācijas izlase ar rezultātu 34:23 pārspēja Nīderlandes vienību.

Nākamā spēle Latvijas izlasei paredzēta sestdien pulksten 17.00 pret Nīderlandi, bet pirmdien būs mačs pret Vāciju.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Eiropas handbola čempionāts: Latvija – Spānija
Krištopāns atzīts par labāko spēlētāju šajā mačā. Viņam septiņi gūti vārti.
Latvija - Spānija 22:33. Spēle noslēgusies. Dude saņēma piespēli līnijā un guva vārtus, taču Sarmjento atjaunoja 10 vārtu pārsvaru. Kļūdas Latvijas izlasei otrajā puslaikā maksāja daudz vārtu zaudējumu.
20:30Figuera un Fernandess guva Spānijas izlasei vēl pa vieniem vārtiem, bet Latvija turpināja uzbrukumā spēlēt ar septiņiem laukuma spēlētājiem un bez vārtsarga. Tas spāņu vārtsargam Vargasam ļāva precīzi mest pāri visam laukumam un gūt vārtus.
20:27Vargass glāba Spāniju no vēl vienu vārtu zaudējuma, bet mirkli vēlāk Veršakovs guva Latvijai vēl vienus vārtus. Spānija atbildēja ar Sarmjento precīzu metienu, taču mirkli vēlāk Leja no kreisās malas pēc Krištopāna piespēles guva vārtus.
18:26Kukša atvairīja septiņu metru soda metienu, ko Spānija ieguva pēc Krištopāna noteikumu pārkāpuma. Veršakovs uzbrukumā izspraucās starp aizsargiem un precīzi meta.
17:26Spānijas izlase bija šķietami salauzusi Latvijas izlasi, un Aguinigalde tika atstāts viens līnijā, un viņš iespēju izmantoja. Latvija spēlēja bez vārtsarga un ar septiņiem laukuma spēlētājiem, un Kreicbergs izcēlās ar precīzu metienu. Nākamajā uzbrukumā Dudem neizdevās pārspēt Vargasu.
16:24Jurdža metienu atvairīja spānis Vargass, tad Dujšebajevs ar vēl vienu precīzu metienu panāca Spānijai jau astoņu vārtu pārsvaru. Latvijas izlases uzbrukumā Krištopānns trāpīja pa vārtu pārliktni.
16:23Kļūdas otrajā puslaikā Latviju iegāž. Tuminskis un Veršakovs pazaudēja bumbu, ļaujot Spānijas spēlētājiem divreiz iziet pret vārtsargu un gūt divus vārtus.
16:21Krištopāns rupji kļūdījās piespēlē, spāņi to pārvērta vieglā vārtu guvumā. Divu minūšu mazākums Latvijai noslēdzās.
16:20Dujšebajevs apturēja Latvijas izlases izrāvienu, izmantojot savu individuālo meistarību. Spānija ilgi izspēlēja uzbrukumu, bet noslēgumā Jurdžs tika noraidīts, bet spāņi tika pie septiņu metru soda metiena. Sole Sala soda metienu realizēja.
16:18Dude saņēma piespēli no Veršakova līnijā un izdarīja precīzu metienu. Mirkli vēlāk pēc labas aizsardzības Jurdžs ar lielisku metienu vēl vairāk sadeldēja deficītu.
14:18.Vēl viena Kreicberga neveiksmīgā epizode, šoreiz kļūdoties driblā, deva Spānijai pretuzbrukumu, kuru izdevās realizēt. Latvijas uzbrukumā Jurdžs pēc ieskrējiena augstā lēcienā guva vārtus pāri sedzējiem.
13:17Kukša atsita Kaneljasa metienu, tad Klešniks ātrā uzbrukumā trāpīja pa vārtu stabu. Kreicbergs tika pie sarežģīta metienu, taču netrāpīja vārtos. Tas Spānijai deva pretuzbrukumu, kurā Fernandess guva vārtus.
13:16Krištopāns meta pāri visiem sedzējiem, un bumba pēc rikošeta ielidoja vārtos. Tad Arājs pārkāpa noteikumus un spāņi tika pie septiņu metru soda metiena. Kukšas vietā uz soda metienu stājās Puriņš, kurš atvairīja Gomesa soda metienu. Tad Krištopāns no deviņu metru līnijas izdarīja precīzu metienu.
Moross aizsardzībā iesita Krištopānam pa seju, un tiesneši pēc video atkārtojuma noskatīšanās spānim parādīja sarkano kartīti. Šis pārkāpums aprāva vēl vienu Spānijas izlases pretuzbrukumu.
11:16Spānijas izlase savā pirmajā uzbrukumā ar veiksmes palīdzību tika lieliskā metiena pozīcijā, un Gomess bija precīzs. Latvija savā uzbrukumā nospēlēja pavirši, un pretuzbrukumā Fernandess nokārtoja vieglu golu.
Sācies 2. puslaiks.
Latvija pirmajā puslaikā izdarīja 21 metienu, bet Spānija meta 24 reizes. Latvijai arī 11 kļūdas. Latvija zaudē ari piespēļu skaitā – 256:282.
Spānijas izlasē pa trim vārtiem guvuši Ferans Sole Sala un Hoans Kaneljass. Latvijas izlasē piecus vārtus guva Dainis Krištopāns, bet trīsreiz precīzs bija Aivis Jurdžs.
Latvija - Spānija 11:14. Noslēdzies 1. puslaiks.Aguinagalde līnijā apspēlēja Jurdžu un izdarīja precīzu metienu, bet pēdējās sekundēs Strazdiņš ar ātru balsta metienu atguva Latvijai vienu golu.
10:13Krištopāna metienu atvairīja Spānijas izlases vārtsargs Koraless, bet Kaneljass ar precīzu metienu pirmo reizi deva Spānijai trīs vārtu pārsvaru.
10:12Četras sekundes pirms Klešņika noraidījuma beigām sodu nopelnīja arī Kreicbergs. Septiņu metru soda metienu realizēja Aguinagalde.
10:11Spānija atguva divu vārtu pārsvaru pēc Aleksa Dujšebajeva precīzā metienu, bet Krištopāns atbildēja ar precīzu metienu no deviņu metru līnijas.
Divu minūšu noraidījums arī Latvijas izlasei, kad Klešniks traucēja Aleksu Dujšebajevu.
9:10Veršakovs realizēja septiņu metru soda metienu.
Veršakovs trāpīja pa vārtu pārliktni, taču mirkli vēlāk Kreicbergs apspēlēja aizsargu, devās izpildīt metienu, bet pret viņu tika pārkāpti noteikumi. Spānijas izlasei divu minūšu noraidījums, bet par rupju spēli sejā noraidīts tika Markeda.
8:10Kaneljass atguva Spānijai vadību no kreisās malas. Politers saņēma bumbu līnijā un izdarīja metienu, taču trāpīja vārtsargam kājās. Latvijas izlases uzbrukums turpinājās, Jurdža metiens tika bloķēts, bet ilgstošais uzbrukums noslēdzās ar kļūdu. Spānija devās pretuzbrukumā, kurā Moross bija precīzs.
8:8Jurdža metiens no kreisās malas tika atvairīts, bet Margeda mirkli vēlāk otrā laukuma pusē izpildīja precīzu metienu, dodot Spānijas izlasei vadību. Krištopāns izpildīja māņkustību un trāpīja vārtos, 20. minūtē rezultātam kļūstot neizšķirtam.
7:7Pēc minūtes pārtraukuma Latvija ātri izspēlēja standartsituāciju, un Krištopāns meta pāri spēlētāju blokam. Kaneljass noslēdza Spānijas izspēli, precīzi metot no kreisās malas. Latvija atsāka spēlēt pilnā sastāvā, bet pirmajā uzbrukumā vienādos sastāvos Dujšebajevs trāpīja pa vārtu stabu.
6:6Noraidījums arī Jurdžam, jo viņš iesita pretiniekam pa seju. Spānija ātri guva vārtus, kad Entrerioss izpildīja precīzu metienu.
6:5Dainis Krištopāns saņēma bumbu un no patālas distances spēcīgi meta bumbu vārtos. Spāņu vārti netika ieskaitīti, jo metiena izpildītājs piezemējās sešu metru laukumā. Tad Latvijas izlases spēlētājs Dude tika noraidīts uz divām minūtēm, jo neatļauti kavēja Marketu.
5:5No labās malas Sole Sala augstā lēcienā izdarīja metienu, bet Kukša atvairīja šo metienu. Latvijas izlase spēja rezultātu izlīdzināt, kad savus trešos vārtus guva Jurdžs.
4:5No labās malas Sole Sala turpināja Spānijas izlases izrāvienu, pirmo reizi izvirzot savu komandu vadībā. Latvijas izlases uzbrukumā Jurdžs  trāpīja pa vārtu stabu.
4:4Spānija guva pirmos vārtus arī no spēles, kad precīzs bija Entrerioss Rodrigess. Savukārt 11. minūtē Dujšebajevs bija precīzs, bet ātrajā pretuzbrukumā pusminūti vēlāk Sole Sala rezultātu izlīdzināja.
4:1 Krištopāns pārkāpa noteikumus, atrodoties sešu metru laukumā, tāpēc spāņi tika pie septiņu metru soda metiena. Astotajā minūtē Spānija guva savus pirmos vārtus, precīzi soda metienu metot Solem Salam. Jurdžs nākamajā Latvijas izlases uzbrukumā izpildīja vēl vienu precīzu metienu.
3:0Kukša vairāk nekā sešas minūtes neļāva Spānijas izlasei gūt vārtus, bet tad Krištopāns meta pāri savam sedzējam un panāca jau trīs vārtu pārsvaru Latvijai.
2:0 Kukša turpināja atvairīt metienus, kurus izdarīja Spānijas izlase. Abu komandu spēlētāji nopelnīja pa dzeltenajai kartītei - Latvijas izlasē brīdināts Dude, bet Spānijas izlasē - Bengeha. Pēc vēl viena Kukšas atvairītā metiena Jurdžs atspērās no deviņu metru līnijas un meta vārtos.
1:0Dude pēc Krištopāna piespēles izdarīja precīzu metienu no līnijas. Uzreiz Kukša Latvijas vārtos atvairīja pirmo spāņu metienu.
Spēle sākusies!Latvija maču sāk ar uzbrukumu.
Pirmo reizi Eiropas handbola čempionātā noskanējusi Latvijas himna.
Latvijas valstsvienībai šajā mačā būs jāiztiek bez pamatvārtsarga Artūra Kuģa, savainojumu dēļ labākajā sportiskajā formā nav arī Dainis Krištopāns un Ģirts Lilienfelds.Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionāta spēlei pret SpānijuVārtsargi: Raitis Puriņš (Celtnieks Rīga), Edgars Kukša (OHV Aurich, Vācija)Kreisā mala: Oskars Arājs (Tenax Dobele), Rihards Leja (Celtnieks Rīga)Kreisā ārējā: Aivis Jurdžs (Tenax Dobele), Nils Kreicbergs (Riihimaen Cocks, Somija)Saspēles vadītāji: Māris Veršakovs (Tenax Dobele), Austris Tuminskis (EHV Aue, Vācija)Labā ārējā: Dainis Krištopāns (HC Vardar, Maķedonija), Ģirts Lilienfelds (HSC Coburg 2000, Vācija), Evars Klešniks (LIT Tribe Germania, Vācija), Jānis Pavlovičs (Sandefjord Hanball, Norvēģija)Labā mala: Uvis Stazdiņš (HC Kehra, Igaunija), Andis Ērmanis (Tenax Dobele)Līnijas spēlētāji: Ingars Dude (Limoges Hand87, Francija), Egils Politers (Tenax Dobele)
Spānija ir pašreizējā Eiropas čempione, un 2018.gada finālā ar 29:23 pārspēja Zviedriju. Kopumā Eiropas čempionātos spāņi izcīnījuši septiņas godalgas - viens zelts, četri sudrabi un divas bronzas.
Latvijas izlases galvenais treneris Armands Uščins pirms mača: "Šādas izlases kā Vācija un Spānija, varam pārsteigt ar savu cīņassparu. Tajās izlasēs katrs spēlētājs ir augstākas klases. Protams, ka skatāmies, kā mēs ar viņiem varam taktiski cīnīties. Būšu laimīgs, ja mājās atbrauksim ar punktiem.
Latvijas handbola izlases vēsturiskais starts Eiropas čempionātā ir sācies! Pirmo reizi Latvija piedalās kontinenta spēcīgāko valstsvienību sacensībās, un pirmajā mačā jātiekas ar pašreizējo Eiropas čempioni Spāniju.  2020. gada Eiropas čempionātā pirmo reizi spēlēs kontinenta 24 labākās komandas, kuras sadalītas sešās grupās. Priekšsacīkstes risināsies trīs valstīs sešās pilsētās – Stokholmā, Malmē, Gēteborgā, Vīnē, Grācā un Tronheimā, kur spēlēs Latvijas grupa. Otrajā posmā grupas spēles risināsies Vīnē un Malmē, bet pusfināla spēles un cīņas par medaļām notiks Stokholmā. 2020. gada Eiropas čempione kļūs zināma 26. janvārī.