Latvijas handbolisti Eiropas čempionātā piekāpjas arī Nīderlandei

Latvijas handbola izlase sestdien, 11. janvārī, piedzīvoja zaudējumu arī Eiropas čempionāta finālturnīra otrajā spēlē, Tronheimā ar 24:32 (10:16) piekāpjoties Nīderlandei.

Abas izlases ir Eiropas čempionāta finālturnīra debitantes un piedzīvoja zaudējumus pirmajos mačos. Tādējādi Nīderlande izcīnīja vēsturisku uzvaru.

Lai gan Latvija pirmā guva vārtus, Nīderlande ātri ieguva pāris vārtu pārsvaru, ko vairs neatdeva līdz pat mača izskaņai. Latvijas izlase neizteiksmīgi aizvadīja visu pirmo puslaiku, pieļaujot kļūdas un nepietiekami agresīvi darbojoties gan aizsardzībā, gan uzbrukumā.

Otrajā puslaikā Latvijas izlase uzlaboja sniegumu, vārtos pāris epizodēs teicami nospēlēja Edgars Kukša, kas ļāva Armanda Uščina vadītajai valstsvienībai trīsreiz pietuvoties līdz "-3". Tomēr Latvijas handbolistu sasteigtie uzbrukumi, kļūdas aizsardzībā un uzbrukumā ļāva Nīderlandei atgūt drošāku pārsvaru, ko vairs neizdevās sadeldēt.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar septiņiem vārtiem bija Dainis Krištopāns, kuru pretiniekiem izdevās neitralizēt pirmajā puslaikā. Piecus vārtus guva Nils Kreicbergs, bet četrus - Māris Veršakovs. Uzvarētājiem septiņus golus guva Kejs Smitss, bet sešus - Iso Sluijterss.

Tādējādi Latvijas izlase, visticamāk, savā debijas Eiropas čempionātā paliks bez punktiem, jo apakšgrupas pēdējā spēlē pirmdien jātiekas ar vienu no pasaules handbola grandiem Vāciju.

Eiropas čempionāts handbolā: Latvija - Nīderlande
Latvija - Nīderlande 24:32. Spēle noslēgusiesKukša mača izskaņā atvaira divus metienus, bet tas neko nedod. Latvija piedzīvo zaudējumu, bet Nīderlande svin savu pirmo uzvaru Eiropas čempionāta finālturnīros.
23:32Treneris Uščins laukumā sūta rezervistus, arī Pavloviču, kuram šī ir 100. spēle izlasē. Tomēr neizdodas cienījami nospēlēt un starpība aug
55:00 min. Latvija - Nīderlande 23:29Politers neiemet no līnijas. Nīderlande uztaisa "gaisu", iepriecinot skatītājus.
54:02 min. Latvijai minūtes pārtraukums
22:28Latvijai spēja pietuvoties līdz "-4", bet kļūdas uzbrukumā un ātri vien atkal ir "-6".Jāspēlē mazāk par 8 minūtēm.
50:25 min. Latvijai otrais noraidījumsArājs gūst vārtus, bet tad aizsardzībā nosēlē rupji un saņem noraidījumu. Latvija paliek četratā
49:46 min. Latvijai mazākumsKlešniks zaudē pozīciju un saņem noraidījumu
18:24 Latvijai samocīti uzbrukumi, bet Nīderlande bez liekas nervozēšanas atgūst +6.
18:21Kukša atkal nospēlē labi un komanda "pavelkas" līdzi.
15:20Nīderlande ātri gūst divus vārtus un atjauno drošāku pārsvaru
15:18Kukša paņem divus metienus, tad Nīderlandei neprecīzs uzbrukums un Latvija panāk "-3".
33:42 min. Latvija - Nīderlande 13:18Viens no Nīderlandes aizsardzības balstiem Jespers Adamss saņem trešo 2 minūšu noraidījumu un sarkano kartīti.Veršakovs iemet pendeli
31:36 min. Latvijai vairākumsNīderlandei pirmajā uzbrukumā Sluijterss ar griezto metienu panāk +7. Tad komandas apmainās ar kļūdainiem uzbrukumiem.Latvija iegūst vairākumu, "pendeli" iemet Veršakovs un tad Kreicbergs ātrajā samazina starpību līdz -5.
Sākas 2. puslaiks
Latvijai piecus no desmit goliem guvis Kreicbergs, kuram nerealizētā pendele ir vienīgais neprecīzais metiens spēlē. Latvijas līderis Krištopāns pagaidām ticis tikai pie diviem metieniem un abi bijuši precīzi.Nīderlandei pa četriem goliem guvuši Sluijterss un Smitss.
Latvija - Nīderlande 10:16. Noslēdzies 1. puslaiksKreicbergs neiemet "pendeli", bet Nīderlande savu iespēju izmanto. Kreicbergs teicami iemet devītniekā.Puriņš atvaira metienu, bet Latvija pieļauj kārtējo kļūdu savā pēdējā uzbrukumā puslaikā. Nīderlande pirms sava pēdējā uzbrukuma ņem pārtraukumu un izveido 15 sekundēs uzbrukumu ar golu.Latvijai pēc puslaika "-6", kas diezgan objektīvi attaino notiekošo laukumā. Diemžēl...
8:13Latvijai neveiksmīgs vairākums. Zaudēti vārti ar metienu no "nulles" leņķa, tad kļūda uzbrukumā un Nīderlandei gols mazākumā ātrajā uzbrukumā
22:15 min. Latvija - Nīderlande 7:11Latvijai vairākumsDudi centās trijatā apturēt un Latvijai vairākums. "Pendeli" uztic mest Kreicbergam, kurš ir precīzs.
6:11Veršakovs neiemet "pendeli". Puriņš labi iesaistās spēlē un atvaira pirmo metienu no līnijas. Latvijai saspēle uzticēta Lilienfeldam, kurš pirmajā mačā ar spāņiem nedevās laukumā.Kreicbergs samazina starpību, bet "oranžie" uzreiz atbild ar golu.
Latvijas treneri maina vārtsargu - Kukša ne visai veiksmīgi iegāja spēlē un viņa vietā nāk Raitis Puriņš.
17:09 min. Latvija ņem minūtes pārtraukumu
5:8Latvija pēc zaudētiem vārtiem ātri pazaudē bumbu. Nīderlande pacietīgi izspēlē un gūst vārtus.Latvija atbild ar Strazdiņa vārtiem no labās malas.
4:6Veršakovs iemet "pendeli" pēc Nīderlandes pārkāpuma pret Krištopānu
Latvija vairākumā labumu negūst, tad pēc labas aizsardzības Kukša iedod ātrajā uzbrukumā piespēli Kreicbergam, kurš pamanās aizmest krietni pāri vārtiem.Haotisks sākums, bet Latvijas līderis Krištopāns neitralizēts.
Latvijai vairākumsNīderlandes handbolisti vairākas reizes izpelnās aizrādījumus un tad arī saņem vēl vienu noraidījumu.
4:22 min. Latvija - Nīderlande 2:4Latvija ātri gūst vārtus vairākumā, bet tad aizsardzībā Kreicbergs nopelna divas minūtes pret Sluiteru, kurš gūst vēl vienus vārtus
1:3Veršakovs rupji kļūdās uzbrukumā un "uzdāvina" pretiniekiem golu. Jurdža metienu atvaira pretinieku vārtsargs. Nīderlandei precīzs uzbrukumā Sluiters, kurš guvis visus trīs vārtus
3:34 min. Latvijai vairākumsLatvija ātri izspēlēja bumbu un Kreicbergu rupji aptur.
1:1Nils Kreicbergs no kreisās malas skaisti iemet devītniekā. Nīderlandes izlase arī noslēdz pirmo uzbrukumu ar vārtu guvumu
Spēles sākusiesLatvijas vārtos Edgars Kukša. Vēl pamatsastāvā uzbrukumā Krištopāns, Jurdžs, Dude, Veršakovs, Strazdiņš, Kreicbergs.
Nīderlandes izlase ļoti labi saprot, ka Latvijas izlasei ir izteikts līderis un sākotnēji jādomā, kā apstādināt Ludzas milzi. Cerams, ka viņi tā arī neatradīs "zāles" pret vienu no pasaules vadošajiem handbolistiem.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/niderlandes-handbolists-lenderss-mums-ir-paris-idejas-ka-aizsargaties-pret-kristopanu.d?id=51787015
Diemžēl, Latvijai ir pirmie robi sastāvā. Tā arī finālturnīrā, visticamāk, nespēlēs pamatvārtsargs Artūrs Kuģis. Tronheimā treniņā viņš atsvaidzināja savainojumu un nevar doties vārtos.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/other/latvijas-handbola-izlase-visticamak-paliek-bez-pamatvartsarga-kuga.d?id=51787835
Komandas sastāvā šodien ir arī Jānis Pavlovičs, kuram šī ir 100. spēle valstsvienībā.
Abas komandas iznākušas laukumā un līdzjutēji tiek iepazīstināti ar sastāviem.
Latvija ar Nīderlandi tikās iepriekšējās divās atlasēs Eiropas čempionātā. Trīs uzvaras četrās spēlēs ir Nīderlandei.
Latvijas handbolistiem šovakar otrā spēle Eiropas čempionātā. Tronheimā mūsējo pretinieki - labi zināmā Nīderlande.