Ar uzvaru Kosovā notiekošā Starptautiskās Handbola federācijas (IHF) attīstības turnīra apakšgrupas spēles pirmdien noslēdza Latvijas izlase, informē Latvijas Handbola federācija (LHF).

Cīņā par pirmo vietu D apakšgrupā Latvijas handbolisti 26:24 (11:13) pieveica Urugvaju.

Turnīru Latvijas izlase iesāka ar uzvaru 27:25 pār Bulgāriju, bet otrajā mačā ar 41:13 sagrāva Andoru.

Pirmajās divās spēlēs Urugvaja, tāpat kā Latvija, sagrāva Andoru un apspēlēja Bulgāriju, tādējādi abas komandas nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. Tā kā labāka vārtu attiecība bija urugvajiešiem, tad dienvidamerikāņiem mačā pret Latviju pietika ar neizšķirtu, lai uzvarētu grupā. Savukārt Latvijai bija vajadzīga tikai uzvara.

Spēli Latvijas handbolisti iesāka veiksmīgi iegūstot dažu vārtu pārsvaru, tomēr pie rezultāta 9:7 latviešu labā netika realizēts septiņu metru soda metiens, kas radīja pavērsienu spēlē. Atlikušajā laikā uz Latvijas diviem gūtajiem vārtiem Urugvaja atbildēja ar sešiem, pirmo puslaiku noslēdzot savā labā ar 13:11.

Otrā puslaika sākumā Latvijas handbolisti jau nonāca iedzinējos ar 12:17. Pēc minūtes pārtraukuma Latvija sāka deldēt Urugvajas iekrāto deficītu un pretinieki tika panākti. Spēles beigu daļā Latvijas valstsvienība jau izvirzījās minimālā vadībā, bet punktu spēlei desmit sekundes līdz mača beigām pielika Raimonds Trifanovs, panākot 26:24.

Ceturtdaļfināls, kurā Latvija, visticamāk, tiksies ar Maltu, norisināsies trešdien.

IHF attīstības turnīrs radīts valstīm, kas nespēja kvalificēties 2015.gada pasaules čempionātam.

Kā zināms, turnīra laikā otrdien notiks 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra apakšgrupu sacensību izloze, kurā Latvija pirmoreiz būs pirmajā apakšgrupā. Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra Eiropas zonā startēs 22 komandas - četrās apakšgrupās būs pa četrām izlasēm, divās - pa trim. Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs sāksies šī gada oktobrī un noslēgsies nākamā gada sākumā. Katras apakšgrupas uzvarētāja kvalificēsies "play-off" kārtai, kas notiks nākamā gada jūnijā. Uzvarot izslēgšanas spēlēs, kur uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā, komanda iekļūs pasaules čempionātā, kas 2017.gada janvārī notiks Francijā.

Kā zināms, pagājušajā nedēļā Latvija noslēdza 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, pēdējos mačos piekāpjoties Zviedrijai (14:33) un Slovēnijai (20:37).