Nacionālās hokeja līgas (NHL) pirmdienas spēlēs piedalījās trīs Latvijas hokejistu pārstāvētas komandas, kas visas guva uzvaras.
Latvijas vārtsarga Artūra Irbes pārstāvētā Karolīnas komanda "Hurricanes" izbraukumā uzvarēja Toronto "Maple Leafs" ar 5:2 (4:2, 1:0, 0:0). Karolīnas komandas vārtos Irbe atvairīja 20 no 22 metieniem, tajā skaitā soda metienu pēdējās trešdaļas 4. minūtē.

Visrezultatīvākajā 1. trešdaļā Glens Veslijs un Deivs Karpa līdz 5. minūtei jau bija panākuši "Hurricanes" divu vārtu pārsvaru, toties pēc tam septiņu minūšu laikā Toronto komandas hokejisti Nikolajs Antropovs un Aleksandrs Karpovcevs spēja rezultātu izlīdzināt.

Taču vēl līdz pārtraukumam pusotras minūtes laikā "Hurricanes" atjaunoja divu vārtu pārsvaru - pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Rons Frenisiss un Rods Brindamūrs, turklāt Brindamūram tas bija pirmais panākums jaunajā komandā, kopš viņš no Filadelfijas "Flyers" tika iemainīts pret streikojošo Karolīnas kluba spēlētāju Keitu Primo.

"Hurricanes" uzvaru otrajā trešdaļā nostiprināja Frensiss, gūdams piektos vārtus.

Savukārt Monreālas komanda "Canadiens", kurā spēlē Sergejs Žoltoks, savā laukumā uzvarēja Floridas "Panthers" ar 4:1 (1:1, 2:0, 1:0), un Latvijas hokejista rēķinā vieni gūti vārti.

Žoltoks 3.trešdaļā iesita pēdējos vārtus spēlē, kad viņam asistēja Daiņus Zubrus un Džese Belanžērs. Žoltoks meta pa vārtiem divas reizes, bet viņa lietderības koeficients bija neitrāls.

Latvijas vārtsarga Pētera Skudras pārstāvētā Pitsburgas komanda "Penguins" savā laukumā uzvarēja Vankūveras "Canucks" ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Pitsburgas komandas vārtus šajā spēlē gan sargāja nevis Skudra, bet Žans - Sebastjēns Obēns.