Latvijas olimpiskā komanda prezentē grāmatu 'Latvija Phjončhanā'
Foto: Vadims Morozovs/LOK arhīvs

Vairāki Latvijas izlases sportisti no 2018. gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm pirmdien piedalījās grāmatas "Latvija Phjončhanā" atvēršanas svētkos, kas pielika simbolisku punktu aizvadītajam olimpiskajam ciklam, vēsta Latvijas Olimpiskā komiteja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatas atvēršanas svētki notika tirdzniecības centrā "Spice", kur bija iespēja satikt olimpisko komandu un vēlreiz pakavēties aizvadītās ziemas spilgtākajos olimpiskajos notikumos Korejas ziemas kūrortā Phjončhanā, kurus tvēruši Latvijas ievērojamākie sporta žurnālisti un fotogrāfi.

Grāmatas "Latvija Phjončhanā" redaktors un sastādītājs Dainis Caune uzsver, ka šī ir jau četrpadsmitā grāmata par Latvijas sportistu startiem Olimpiskajās spēlēs. "240 lapaspusēs ikviens lasītājs vēlreiz varēs atsaukt atmiņā spilgtākos šīs ziemas notikumus Phjončhanā. Katrā no izdevumiem cenšamies lasītājiem piedāvāt kaut ko jaunu. Grāmata piesaistīs ne tikai ar aizraujošiem stāstiem, bet arī vēl neredzētām fotogrāfijām, kas katru reizi, atverot grāmatu "Latvija Phjončhanā", ļaus atcerēties tās emocijas, ko sagādāja mūsu olimpieši. Izdevums ir papildināts ar visiem Phjončhanas ziemas olimpiādes rezultātiem, kā arī ar īpašu statistikas sadaļu par Latvijas sportistiem visās olimpiskajās spēlēs, kurā mūsējo, arī padomju laiku un ārzemju tautiešu, veikums sagrupēts pa sporta veidiem, radot vieglu pārskatāmību."

Savukārt Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis uzrunā atzina, ka šajā grāmatā sakām paldies sportistiem, treneriem, sporta federācijām, visiem komandas dalībniekiem un atbalstītājiem par ieguldījumu. "Mēs atskatāmies uz Olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kas atmiņā paliks ar Korejas cilvēku labsirdību, nenogurdinošo smaidu un pretimnākšanu, izcili saorganizētām spēlēm, kā arī ar to, ka Olimpiskie ideāli atkausēja ledu abu Korejas valstu starpā, ļaujot apvienoties cilvēkiem un startēt vienā kopējā komandā. Ar pārcilvēcisku sportistu piepūli sasniegtie pasaules, Olimpiskie, nacionālie un personiskie rekordi, kā arī spraigās cīņas sporta arēnās vēl ilgi paliks sporta draugu atmiņās."ko jaunu. Grāmata piesaistīs ne tikai ar aizraujošiem stāstiem, bet arī vēl neredzētām fotogrāfijām, kas katru reizi, atverot grāmatu "Latvija Phjončhanā", ļaus atcerēties tās emocijas, ko sagādāja mūsu Olimpieši. Izdevums ir papildināts ar visiem Phjončhanas ziemas Olimpiādes rezultātiem, kā arī ar īpašu statistikas sadaļu par Latvijas sportistiem visās Olimpiskajās spēlēs, kurā mūsējo, arī padomju laiku un ārzemju tautiešu, veikums sagrupēts pa sporta veidiem, radot vieglu pārskatāmību."

Latvijas olimpiskā komanda prezentē grāmatu 'Latvija Phjončhanā'
Foto: Vadims Morozovs/LOK arhīvs

Uz LOK izdotās grāmatas prezentāciju ieradās vairāki Latvijas Olimpiskās delegācijas pārstāvji – olimpieši, treneri un komandas medicīniskais un tehniskais personāls, kā arī olimpiskās kustības atbalstītāju pārstāvji. Kā vieni no pirmajiem grāmatu "Latvija Phjončhanā" saņēma tās galvenie varoņi – Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu dalībnieki, viņu treneri un apkalpojošais personāls.

Cietos vākos iesieto, 240 lapaspuses biezo grāmatu ar vairāk nekā 300 fotoattēliem veido 18 sadaļas, kurās varēs ne tikai apskatīt, bet arī izlasīt par Latvijas olimpiskajiem startiem latviešu un angļu valodā. Pēc jaunā formāta, šī būs jau sestā grāmata par Latvijas olimpiešu veikumu olimpiskajās spēlēs.

Grāmatas sastādītājs un redaktors ir Dainis Caune, kurš veidoja arī pirmo izdevumu par mūsu sportistu startiem Olimpiskajās spēlēs pēc neatkarības atgūšanas "Latvija atgriežas", kā arī grāmatas "Latvija Pekinā", "Latvija Vankūverā", "Latvija Londonā", "Latvija Sočos" un "Latvija Rio". Tekstus kopā ar Cauni (žurnāls "Sports") veidoja Māris Zembergs (laikraksts "Diena"), Jānis Freimanis (žurnāls "Sporta avīze"), Iļja Poļakovs (laikraksts "Diena"), Uldis Strautmanis (portāls "Delfi.lv") un korektore Laura Slišāne. Fotoredaktors Ilmārs Znotiņš grāmatā apvienoja visu spēlēs akreditēto fotogrāfu – Romāna Kokšarova (foto aģentūra "f64") un Daiņa Caunes (žurnāls "Sports") labākos darbus, kā arī atsevišķu spēļu dalībnieku privāto arhīvu labākās fotogrāfijas.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form