Latvijas sportisti vienojas 72 stundu labdarības izsolei Ukrainas cilvēku atbalstam
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Latvijā atpazīstami sportisti vienojušies 72 stundu ilgai labdarības izolei no 19. līdz 21. aprīlim Ukrainas cilvēku atbalstam, informēja organizatori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izsolē atrodamas tādas sportistu "pērles" kā hokejista Krišjāņa Rēdliha Latvijas izlases hokeja nūja ar autogrāfu, volejbolista Mārtiņa Pļaviņa Tokijas olimpisko spēļu T-krekls ar autogrāfu, vieglatlētes Lauras Ikaunieces naglenes, kurās viņa sasniedza Latvijas rekordu, ar parakstu, vieglatlētes Līgas Velveres T-krekls no Tokijas olimpiskās kolekcijas, šķēpmetēju Līnas Mūzes un Zigismunda Sirmā šķēpmešanas treniņš 20 cilvēku grupai, vieglatlētes Guntas Vaičules Latvijas izlases mugursoma, kas Guntai bija līdzi Pasaules čempionātā, skeitbordista Madara Apses skrituļdēlis, olimpieša Paula Pujāta online nodarbība.

Pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš savu iesaistīšanos izsolē skaidro: "Es ticu, ka cilvēki ir radīti, lai viens otram palīdzētu. Ja man ir iespēja palīdzēt, tad es to labprāt daru. Un šobrīd šis ir veids kā es varu palīdzēt!"

"Šajā laikā nav iespējams būt vienaldzīgam. Sirds lūst, lasot ziņas, sirds lūst, redzot ukraiņu sportistus ciešam, kad viņu mājas izposta. Nemitīgi gaidu, kad ukraiņu sportisti ieliks jaunu "storiju" vai "postu", jo tad zinu, ka ar viņiem viss ir kārtībā", savās sajūtās par notiekošo Ukrainā dalās šķēpmetēja Līna Mūze.

Savukārt vieglatlēte un Eiropas U-23 čempione Gunta Vaičule savu iesaisti labdarības izsolē skaidro: "Pagājis ilgs laiks, kopš mēs dzīvojam kara šausmu ēnā. Dzīve nav apstājusies, arī es esmu sākusi sadzīvot ar faktu, ka Ukrainā notiek šausmu lietas, cieš nevainīgi cilvēki, bet man jāturpina darīt labāko, ko es protu. Tāpat katru dienu es apzināti izdaru kādu darbiņu, lai palīdzētu kara upuriem. Tieši šī iemesla dēļ nemaz neapspriedu dalību izsolē. Vienkārši piekritu, pat ja nekā sevišķi vērtīga vai ekskluzīva man nav. Lai mana mugursoma kalpo kādam foršam cilvēkam, kurš ar lepnumu aizvadīs savas ikdienas gaitas ar Latvijas simboliku sev līdzās!"

Arī vieglatlēte Laura Ikauniece atzīst, ka cenšas palīdzēt kā spēj un cer ar savu piemēru iedvesmot citas atpazīstamas personības darīt tāpat.

Labdarības izsole "Ukrainas cilvēkiem" ir brīvprātīga iniciatīva ar mērķi atbalstīt Ukrainas krīzē skartos cilvēkus. Izsoles ietvaros ir izveidota platforma "ukrainascilvekiem.lv", kurā ikviens, kurš vēlas paust savu atbalstu, var gan pieteikt izsolei savu produktu vai pakalpojumu, par to saziedoto naudu automātiski ziedojot labdarības izsoles mērķim, gan arī iegādāties kādu no izsolāmajiem produktiem vai pakalpojumiem. Arī šajā gadījumā par produktu vai pakalpojumu samaksātā nauda pilnā apmērā nonāks līdz Ukrainas cilvēkiem.

Ziedotās naudas caurskatāmību garantē sadarbība ar "ziedot.lv", kā ietvaros ik katrs caur "ukrainascilvekiem.lv" veiktais ziedojums automātiski nonāk "ziedot.lv" kontā un tiek novirzīts labdarības programmai "Ukrainas cilvēkiem". Tālāk nauda tiek izmantota divos virzienos - pirmkārt, lai sagādātu pārtiku, medikamentus, nakts redzamības aprīkojumu, ģeneratorus, degvielu un citas nepieciešamās lietas Ukrainā palikušajiem cilvēkiem, kas pašaizliedzīgi turpina cīņu par savu un savas dzimtenes brīvību, otrkārt - lai sniegtu pirmo palīdzību Latviju sasniegušajiem ukraiņu kara bēgļiem, atbalstot viņus ar pirmās nepieciešamības precēm un pakalpojumiem. Detalizētas atskaites par finansējuma izmantošanu ir un būs atrodamas "ziedot.lv" mājaslapā.

Labdarības izsoles iniciatīva tiek organizēta uz brīvprātības principa, idejas vārdā apvienojoties brīvprātīgajiem, kā arī pateicoties "Draugiem Group" un "PērkamKopā" tehniskajam un informatīvajam atbalstam un "ziedot.lv" atbalstam, koordinējot lietderīgu un jēgpilnu ziedojumu izmantošanu.

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Laura Ikauniece Mārtiņš Pļaviņš Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form