Lejnieks nedomā sekot Tikmeram un turpinās darbu LOK
Foto: Patriks Pauls Briķis, DELFI

Kārlis Lejnieks, kurš pēc Žorža Tikmera atkāpšanās no Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amata kļuvis par organizācijas faktisko vadītāju, turpinās pildīt savus pienākumus un nesekos Tikmera piemēram, vēsta Latvijas Radio (LR).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tikmers trešdien paziņoja par atkāpšanos no LOK prezidenta amata, "uzņemoties atbildību, kā arī lai pasargātu Latvijas sportistus un arī savu ģimeni no aizkulišu intrigām un nepamatotiem apvainojumiem".

Kā LR atklāja Lejnieks, kurš kopā ar Tikmeru strādājis pēdējos trīs gadus, viņš pagaidām negrasās atkāpties no amata un par viņa palikšanu amatā tiks lemts nākamajā piektdienā, 26.maijā gaidāmajā LOK Ģenerālās asamblejas ārkārtas sesijā. Lejnieks LOK faktiski vadīja jau pēdējās nedēļas, jo Tikmeram pēc operācijas ir darbnespējas lapa.

Jau ziņots, ka LOK un Latvijas Basketbola savienība (LBS) šopavasar iesaistījās publiskā un konfliktējošā viedokļu apmaiņā pēc tam, kad Latvijas Televīzijas (LTV) "Sporta studijas" intervijā ar LOK prezidentu Tikmeru atklātībā nāca informācija par viņa bijušo un esošo ģimenes locekļu iesaisti uzņēmos, kas sniedz pakalpojumos olimpiskajiem centriem.

LTV sporta ziņu redakcija sestdien ziņoja, ka vairāki ar Tikmeru saistīti uzņēmumi bijuši ilggadēji piegādātāji LOK un tās paspārnē esošajiem olimpiskajiem centriem. Dažiem no tiem tas bijis laikā, kad Tikmers bija LOK viceprezidents un ģenerālsekretārs, bet pāris - kad viņš jau kļuvis par LOK prezidentu.

LTV guva apstiprinājumu informācijai par pieciem uzņēmumiem - SIA "SC Kafe", SIA "Ice Ring", SIA "Plus Fitness", SIA "Express Travel" un SIA "Rumba koģenerācija" -, kuros līdzīpašnieces kādā brīdī bijušas vai joprojām ir Tikmera bijusī sieva Gita Ducmane un tagadējā dzīvesbiedre Inese Celmiņa. Trīs uzņēmumos Celmiņa kļuvusi par līdzīpašnieci Ducmanes vietā, kad Tikmers no Ducmanes šķīries.

Šo uzņēmum darbības nozares ir ēdināšana, trenažieru īre, slidotavas piegāde, koģenerācija un ceļošanas pakalpojumi. Atsevišķos uzņēmumos kapitāldaļas pieder arī bijušā LOK prezidenta Viļņa Baltiņa dzīvesbiedrei un bijušā finanšu direktora Alda Āboliņa meitai, ziņo LTV.

Tikmers noraidījis aizdomas par iespējamu interešu konfliktu un saistībā ar izskanējušo informāciju paziņojis, ka varot saskatīt LBS vēlmi īstenot pret viņu vērstu nomelnošanas kampaņu cīņā par ietekmi LOK.

Savukārt LBS prezidents Raimonds Vējonis noraidījis Tikmera mēģinājumu izskanējušās ziņas par viņa iespējamo interešu konfliktu saistīt ar LBS un aicinājis Tikmeru publiski atvainoties LBS. Vējonis negrasās pretendēt uz LOK prezidenta amatu, bet uzskata, ka no tā būtu jāatkāpjas Tikmeram.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.