Lietuvā sācies Baltijas čempionāts 'Platu25' jahtu klases laivām
Foto: Publicitātes foto

Ar svinīgu ceremoniju otrdien Nidā tika atklāts Baltijas "Platu25" jahtu klases čempionāts, kas ilgs četras dienas, līdz 29.augustam. Pēc atklāšanas sekoja burāšanas seminārs un uzreiz sacensību treniņa posms. Sīvā 17 komandu konkurencē treniņa posmā pārliecinošu uzvaru guva komanda no Latvijas un šā gada pašmāju čempioni – "BUFFALO", informēja Latvijas Jūras burāšanas asociācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mums kā komandai ir svarīgi ne tikai nodrošināt Latvijas pārstāvību šajā čempionātā un pacīnīties ar Lietuvas labākajiem burātajiem par Baltijas čempiona titulu, bet vienlaikus tā ir lieliska iespēja iepazīt akvatoriju. Jo tieši šeit, Nidā, nākošgad notiks Pasaules čempionāts, kurā noteikti plānojam piedalīties arī mēs," sacīja "BUFFALO" kapteinis Jānis Benfelds.

Komandas dalībnieks Klāvs Vasks papildina: "Esam Latvijas čempioni un ceram parādīt labu sniegumu arī Lietuvā." Viņš norāda, ka vakar treniņu braucienos komanda izcīnīja pirmo vietu, kas notika viegla vēja apstākļos, bet trešdien, pulksten 12.00 dienā tika dots jau pirmais starts. "Atkarībā no laika apstākļiem šajās sacensībās kopā mūs varētu sagaidīt seši līdz 12 starti, bet šodien ticamāk to skaits nebūs lielāks par četriem," pauda Vasks, uzsverot, ka trešdienas lielākais izaicinājums ir stiprs vējš un komanda cer, ka nepievils nedz tehnika, ne arī meistarība.

Arī sacensību organizators un Lietuvas burāšanas kluba "Gero vėjo" (Labs vējš – no lietuviešu valodas) prezidents Mants Klimantavičus norāda, ka, viņaprāt, sacensības būs saspringtas un aizraujošas, jo ​​laika prognoze jau pirmajā dienā paredz spēcīgu vēju – līdz 7-9 m/s, kas nelielajām 7,5 metrus garajām jahtām ir pamatīgs izaicinājums.

Interesanti, ka jautājot par sacensību organizēšanas gaitu, Klimantavičus norāda, ka globālās pandēmijas ietekmē sākotnējais plāns tika būtiski mainīts un pielāgots. "Šajā laikā šeit, Nidā, bija jānotiek "Platu25" Pasaules čempionātam. Diemžēl, šo pasākumu nācās atlikt dalībnieku veselības drošības un ceļošanas ierobežojumu dēļ. Tomēr, pirms burāšanas sezona nav beigusies, mēs nolēmām pielāgoties pašreizējai situācijai un nodrošināt drošus apstākļus, lai uz ūdens varētu sacensties tie sportisti, kuriem ir iespēja ierasties mūsu Kuršu lagūnā, "sacīja Klimantavičus.

Par Baltijas čempiona titulu uzsākušas cīņu 17 komandas, tostarp vienīgā Latvijas komanda "BUFFALO", kura šajā gadā ir izcīnījusi čempiona titulu Latvijā. Sacensību norisē ieplānots, ka katru dienu pirmais starts uz ūdens tiks doti pulksten 12.00 dienā. Katras dienas kopējo startu skaitu diktēs laikapstākļi, bet paredzams, ka vienā dienā to skaits nepārsniegs četrus. Provizoriskie sacensību rezultāti pieejami šeit.

Sacensību organizatori arī uzsver, ka šajā čempionātā galvenais tiesnesis ir starptautiskās tiesnešu kategorija un 2016. gada Rio Olimpisko spēļu tiesnesi no Igaunijas Madis Ausmans. Šo sacensību ietvaros sadarbībā ar Ausmani norit arī īpaši čempionāta dalībniekiem veltīti pieredzes un zināšanu nodošanas semināri.

Tags

Burāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form