LOK apspriež 'Tokija 2020' komandas veidošanas kārtību
Foto: F64

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Sporta komisijas sēdē 9.septembrī tika apspriesti kritēriji sportistu iekļaušanai Latvijas Olimpiskās komandas "Tokija 2020" sastāvā, kā arī Olimpisko sporta veidu federāciju prezidentu statuss un klātbūtne Olimpiskajās spēlēs.

"2019.-2020. gada sporta sezona vasaras sporta veidos ir īpaša, jo sportistiem augstvērtīgākie rezultāti ir jāsasniedz tieši Olimpisko spēļu laikā, nevis kvalifikācijas vai komerciālās sacensībās. Tas prasa atšķirīgu treniņu – sacensību darba plānošanu, veidojot veselīgu konkurenci un motivējot sportistu iegūt vietu komandā", skaidro LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers.

Līdz šim Latvijas Olimpiskajā komandā tika iekļauti visi sportisti pēc sekmīgi izpildītas Olimpisko spēļu kvalifikācijas vai attiecīgos sporta veidos piešķirtas sportistu skaita kvotas vai speciālā ielūguma "Wild card".

Jaunā kārtība paredz visu Olimpiskās komandas kandidātu – sportistu rezultātu monitoringu un analīzi laika posmā no 2020.gada 1.janvāva līdz Latvijas Olimpiskās komandas "Tokija 2020" apstiprināšanai.

Atsevišķos gadījumos sportistu skaits, kas izpildījis prasības iekļūšanai Olimpiskajā komandā var būt lielāks, nekā noteiktā vai piešķirtā sportistu kvota sporta disciplīnā. Būs nepieciešami federāciju iekšējie atlases kritēriji, kas nosaka kārtību, kuri no sportistiem dosies uz Olimpiskajām spēlēm.

Dzīvošanai Olimpiskajā ciematā, komandas sastāvā tiks iekļauti treneri un citi speciālisti, kuri tieši pilda sportistu atbalsta funkciju.

LOK Izpildkomiteja Latvijas Olimpiskās komandas "Tokija 2020" veidošanas kritērijus apstiprināja 2018.gada 29.maija sēdē un noteica tos izmantot Latvijas Olimpiskās komandas sastāva noteikšanai dalībai XXXII Olimpiādes spēlēs Tokijā 2020. gadā.

LOK Sporta komisija tika iepazīstināta ar Olimpisko sporta veidu federāciju prezidentu statusu un iespējamo klātbūtni Olimpiskajās spēlēs, bez iespējas uzturēties Olimpiskā ciematā, kā arī vasaras sporta veidu federācijas tika savlaicīgi informētas par iespēju iesniegt pieprasījumu akreditācijas saņemšanai attiecīgajā starptautiskajā sporta veidu federācijā.

Ja minētā akreditācija tiek saņemta, tad LOK Izpildkomiteja var iekļaut sporta federācijas vadītājus Latvijas delegācijas sastāvā, sedzot transporta, ceļojuma apdrošināšanas un izmitināšanas izdevumus ārpus Olimpiskā ciemata, kā arī noteiktā kārtībā izsniedzot Olimpiskās komandas ekipējuma reprezentācijas komplektu.

Savukārt akreditācijas atteikuma vai nepieprasīšanas gadījumā, federāciju vadītājiem tiek izsniegts Olimpiskās komandas ekipējuma reprezentācijas komplekts, neparedzot citu izdevumu kompensāciju.

Vēl LOK Sporta komisijas dalībnieki tika informēti par iespēju izmantot autotransportu savu pārstāvēto federāciju sportistu treniņdarbu un sacensību nodrošināšanai Latvijā un Eiropā. Pateicoties Starptautiskās Olimpiskās komitejas sadarbības partnera "Toyota" atbalstam, LOK vasaras sporta veidu federācijām nodod lietošanā divus "Toyota Proace" mikroautobusus, bet speciāli sagatavota "Toyota Avensis" automašīna tiek izsniegta Latvijas Riteņbraukšanas federācijai.

Source

DELFI Sports
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form