LOK Latvijas olimpiskās komandas kopējo sniegumu Tokijā novērtē kā labu
Foto: F64

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē otrdien tika izvērtēti Latvijas Olimpiskās komandas sportistu starti Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Tās laikā katra olimpiskā federācija iepazīstināja ar savu atlētu snieguma analīzi un pašnovērtējumu. Uzklausot federāciju pārstāvju ziņojumus, LOK Izpildkomiteja ir novērtējusi kopējo Latvijas sportisti sniegumu Tokijā kā labu, informēja organizācijas preses dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tokijas olimpiskajās spēlēs Latvija izcīnīja divas godalgas – 3x3 basketbola izlase izcīnīja pirmo olimpisko zeltu šajā sporta veidā, bet svarcēlājs Artūrs Plēsnieks ieguva bronzas medaļu.

"XXXII olimpiskās spēlēs Tokijā Latvijas komanda ir parādījusi labu sniegumu, kas visiem atmiņā paliks ar olimpiskajai kustībai vēsturiskiem un neaizmirstamiem mirkļiem, ko mums ar savu izcilo sniegumu sagādāja basketbola 3X3 zelta komanda un svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, izcīnot bronzas medaļu," teica LOK prezidents Žoržs Tikmers. "Tajā pašā laikā ir sporta veidi, kuriem paškritiski ir jānovērtē sportistu sniegums Tokijā, meklējot cēloņus un likumsakarības ne īpaši veiksmīgiem atlētu startiem, kā piemēram, tenisā, vieglatlētikā, peldēšanā vai BMX. Tas ir svarīgi, lai objektīvi izsvērtu šo federāciju pārstāvēto sporta veida talantu potenciālu un nepieciešamos ieguldījumus tā attīstībai, gatavojoties jau nākamajām olimpiskajām spēlēm "Parīze2024"."

Lai pēc iespējas labāk sagatavotos nākamajām olimpiskajām spēlēm Parīze, LOK Izpildkomiteja pilnvaroja LOK Valdi izvērtēt iespēju palielināt finansējuma apjomu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) Zelta sastāvā iekļautajiem sportistiem, motivējot gatavoties olimpiskajām spēlēm Parīzē, un nodrošināt vismaz vienu kvotu katrai vasaras individuālo olimpisko sporta veidu federācijai LOV Bronzas sastāvā, ka arī kopīgi ar sporta veidu federācijām pēc nepieciešamības sagatavot un iesniegt pieprasījumu Izglītības un zinātnes ministrijai tālākai virzībai Nacionālajā Sporta padomē tehniskā atbalsta programmas "Parīze2024" līdzfinansējuma nodrošināšanai. Tāpat tika uzdots vienkāršot aprēķina kārtību un saglabāt stabilu pabalstu sistēmu sportistiem un atbalsta personālam, iesaistot lēmumu sagatavošanā federāciju valdes, kā arī LOK Valdei tika uzdots turpmāk nodrošināt finansējumu Olimpiskajās spēlēs nepieciešamā starta ekipējuma iegādei.

Savukārt LOV Valdei ir jāpaplašina fizioterapijas un vispārējās fiziskās sagatavotības pakalpojumu pieejamība treniņu un sacensību laikā Latvijā un ārvalstīs LOV Zelta sastāva sportistiem, saskaņā ar LOV Konsultatīvajā padomē apstiprinātu plānu. Pievēršot īpašu uzmanību sportistu psiholoģiskajai sagatavotībai un noturībai, LOV ir uzdots sagatavot priekšlikumus atlētu psiholoģiskā atbalsta nodrošināšanai, tai skaitā Covid-19 apstākļos, izskatot iespēju piesaistīt šim mērķim ārpakalpojumu un informējot par šo iespēju LOV sportistus un to atbalsta personālu.

Tags

Tokijas olimpiskās spēles Tokija 2020 Latvijas Olimpiskā komiteja Latvijas Olimpiskā vienība Olimpiskās spēles Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form