LOK prezidents: nomelnošanas kampaņu, iespējams, veido LBS
Foto: LETA

"Ņemot vērā nomelnošanas kampaņu, kas ir vērojama publiskajā telpā saskaņā ar sabiedriskajā televīzijā sniegto interviju "Sporta studija", un kas it kā ir radījusi "aizdomu ēnu", paziņoju, ka atrodoties Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatā, neesmu veicis nekādus pārkāpumus, izmantojot savu ietekmi kādu komersantu atbalstam," reaģējot uz medijos izskanējušo, sestdien raksta LOK vadītājs Žoržs Tikmers.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Sporta studija" ziņoja, ka, Žorža Tikmera bijusī dzīvesbiedre un pašreizējā sieva bija īpašnieces uzņēmumiem, kuri sniedza pakalpojumus vai piegādāja preces olimpiskajiem centriem un LOK.

Pats LOK vadītājs to noliedz.

"Vēlos precizēt, ka mana bijusī dzīvesbiedre bija līdzīpašniece 5 kapitālsabiedrībās, tomēr jau pirms vairākiem gadiem viņai piederošās 4 uzņēmumu kapitāldaļas tika pārdotas," atbildot uz pārmetumiem par potenciālo korupciju, raksta Tikmers, piebilstot, ka nekādi zaudējumi sportistiem un federācijām netika nodarīti, pretenzijas no citu komersantu vai pakalpojumu saņēmēju puses nav saņemtas.

LTV vēstīja, ka uzņēmum - SIA "SC Kafe", SIA "Ice Ring", SIA "Express Travel", SIA "Plus Fitness" un SIA "Rumba koģenerācija" - savulaik ir bijušas saistītas ar Tikmera esošo sievu Inesi Celmiņu un bijušo sievu Gitu Ducmani.

Tikmers norāda, ka lūgs pārbaudīt minēto informāciju LOK Ētikas komisijai un LOK auditoram.

"Vēlos vēlreiz uzsvērt - šī ir pret mani un manu ģimeni organizēta nomelnošanas kampaņa, izmantojot publisko telpu. Pirms dažām nedēļām visu šos jautājumus LOK biedri varēja uzdot organizācijas Ģenerālās Asamblejas (ĢA) sesijā, taču tādus nesaņēmu. Tāpēc rodas likumsakarīgs jautājums, ar kādu mērķi tas tiek darīts tieši šobrīd? Manuprāt, nespējot saņemt vairākuma mandātu biedru vidū, lai organizētu apvērsumu un manu atkāpšanos no LOK prezidenta amata ĢA laikā, tiek izmantota publiska nomelnošanas kampaņa, lai sasniegtu šo mērķi un tajā tiek iesaistīta pat mana ģimene," raksta LOK prezidents.

Viņš arī publiskajā atbildē min, kas viņaprāt, varētu būt izplatījuši informāciju. "Izsaku tikai nožēlu, ja šī “melnā kampaņa” tiek organizēta vienas no vadošajām federācijām - Latvijas Basketbola savienības vadībā, kas liek domāt, ka tiek realizētas šauras grupas intereses, upurējot sporta nozares un Olimpiskās kustības reputāciju," aizdomas pauž Tikmers.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.