LOK Ukrainas jautājumā aicinās sportistus aktīvāk iesaistīties informatīvajā telpā
Foto: LETA

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) Ukrainas jautājumā aicinās sportistus aktīvāk iesaistīties informatīvajā telpā, sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mēneša sākumā Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) Arbitrāžas komisija atcēla FIL Izpildkomitejas martā pieņemto lēmumu, ar kuru tika noteiktas sankcijas pret Krievijas Kamaniņu sporta federāciju (RLF), tās sportistiem un amatpersonām. Tāpat FIL ārkārtas kongresā biedri balsoja pret RLF izslēgšanu no tās rindām, vadoties pēc tā, lai Krievijas puses apelācijas gadījumā netiktu iesaldēts organizācijas darbs.

Nedēļu vēlāk LOK Izpildkomitejas sēdē tika uzklausīti Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidenta Ata Strengas un FIL prezidenta, vienlaikus LOK viceprezidenta Einara Fogeļa skaidrojumi par Latvijas pozīciju FIL ārkārtas kongresā un Arbitrāžas komisijas lēmumu.

"Ceru, ka šis lēmums tiks pārskatīts jau tuvākajā laikā. Tāpēc LOK izstrādās rekomendācijas jeb vadlīnijas kā rīcības modeli dažādām situācijām olimpiskajām sporta veidu federācijām," teica Tikmers.

Nepatīkams pārsteigums LOK vadībai bijis Latvijas Futbola federācijas (LFF) balsojums Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Kongresā par krievu valodu kā vienu no oficiālajām FIFA valodām.

"Šobrīd LOK strādājam pie vienotu rīcības vadlīniju izstrādes, apkopojot pieredzi no starptautisko un Latvijas sporta organizāciju prakses un pieredzes, lai nebūtu neskaidrību, kā rīkoties kongresos un sacensību laikā. Tāpat aicināsim aktīvāk iesaistīties informatīvajā telpā arī sportistus, kuriem ir iespēja sociālajos tīklos aktīvi paust savu nostāju, taču piespiest nevienu nevaram," stāstīja Tikmers.

Rekomendācijas tiks saskaņotas ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamentu.

Tags

FIFA FIL Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas Futbola federācija Latvijas Olimpiskā komiteja Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form