LSPA rektora amatā apstiprināts Juris Grants
Foto: Publicitātes foto

Otrdien, 15. janvārī, Ministru kabineta sēdē valdība par Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektoru apstiprinājusi līdzšinējo zinātņu prorektoru, profesoru Juri Grantu, kurš amatā stāsies 22. janvārī un akadēmiju vadīs turpmākos piecus gadus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar Augstskolu likumu, augstskolā ievēlēto rektoru apstiprina Latvijas Republikas valdība. Jau ziņots, ka LSPA Satversmes sapulce vienprātīgi profesoru Grantu rektora amatā ievēlēja pērnā gada 4. decembrī.

Grants bija vienīgais pretendents uz šo amatu. No 76 LSPA Satversmes sapulces delegātiem par profesoru balsis atdeva 64 personas, 11 balsoja pret, bet viena vēlēšanu zīme tika atzīta par nederīgu.

Juris Grants ir studentu cienīts LSPA profesors kopš 1999. gada, zinātņu prorektora amatu pilda 10 gadus. 30 gadus garajā akadēmiskajā pieredzē veicinājis LSPA starptautisko atpazīstamību un attīstījis sadarbību ar citām augstākās izglītības iestādēm Latvijā un citviet pasaulē.

1992. gadā aizstāvējis doktora grādu LSPA, iegūstot zinātnes doktora grādu pedagoģijā, turpinājis pilnveidoties Stokholmas Izglītības institūtā, kā arī papildinājis savas profesionālās zināšanas Kolumbijas Universitātē ASV.

Zinātniski pētnieciskā darba ietvaros iesaistījies starptautiskos projektos, no kuriem, kā redzamākie, jāmin Zviedrijas valdības starptautiskais projekts par Augstu sasniegumu sporta izglītību un Eiropas komisijas pētījums par sportistu duālās karjeras vadlīniju izstrādi Eiropā.

Jurim Grantam ir arī plaša sabiedriskā darbība, darbojies kā Latvijas Zinātņu padomes eksperts sporta zinātnes nozarē, bijis Latvijas Slēpošanas federācijas prezidents, šobrīd Baltijas sporta zinātnes asociācijas viceprezidents, biedrības "Latvijas Rekreācijas izglītības asociācijas" valdes priekšsēdētājs.

Pagājušajā gadā saņēmis Polijas Jozefa Pilsudska Varšavas fiziskās izglītības universitātes augstāko apbalvojumu - goda doktora nosaukumu sporta zinātnē.

Līdzšinējā LSPA rektora, profesora Jāņa Žīdena pilnvaru termiņš beigsies 2019. gada 21. janvārī. Saskaņā ar LSPA Satversmi, Žīdens šim amatam nevarēja pieteikties, jo patlaban noslēdzas otrais, maksimāli pieļaujamais rektora amata ieņemšanas termiņš.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form