Mūžībā aizgājusi viena no paralimpiskās kustības aizsācējām Mārgrita Mona
Foto: Shutterstock

Trešdien 91 gada vecumā mūžībā aizgājusi viena no paralimpiskās kustības aizsācējām Mārgrita Mona.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mona paralimpiskajam sportam pievērsās 1959.gadā, kad pēc Malāvijā piedzīvotās autoavārijas kļuva daļēji paralizēta. Viņa kā vienu no rehabilitācijas veidiem izvēlējās loka šaušanu un 1960.gadā Romā startēja pirmajās paralimpiskajās spēlēs.

Mona kļuva par Lielbritānijas pirmo paralimpisko čempioni, triumfējot loka šaušanā. Tā paša gada paralimpiskajās spēlēs viņa uzvarēja arī peldēšanā, bet turpmākajā karjerā tika pie godalgām arī loka šaušanas un šautriņu mešanas starpdisciplīnā "dartchery" un bumbu spēlē zālienā.

"Viņa izbaudīja paralimpiskās kustības pamatlicēja sera Ludviga Gūtmana lieliskās rehabilitācijas metodes un viena no pirmajām pieredzēja kustības izaugsmi. Esam neizsakāmi pateicīgi viņai par to, ka pirmā uzņēmās iniciatīvu, personas ar invalididāti iepazīstinot ar parasportu," Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (IPC) citē organizācijas prezidenta Endrū Pārsona teikto.

2012.gadā Mona iededza Londonas paralimpisko spēļu lāpu.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form