Latvijas biatlonists Jēkabs Nākums svētdien Estersundā (Zviedrija) Pasaules kausa izcīņas 7. posma sacensībās izcīnīja 5. vietu 12,5 kilometru iedzīšanas braucienā.
Nekļūdīgā šaušana Nākumam palīdzēja pakāpties uz 5. pozīciju, neraugoties uz 16. starta numuru, ar kuru distancē bija jādodas minūti un 27 sekundes aiz līdera - norvēģa Frodes Andresena, kam pieci nesašauti mērķi neliedza svētdien būt pirmajam arī iedzīšanas distancē. Andresena laiks finišā bija 33 minūtes un 22,0 sekundes, bet Nākums no viņa atpalika par 42,1 sekundi.

Ar piekto starta numuru 56 sekundes aiz Andresena trasē devās Oļegs Maļuhins, tomēr dēļ četriem nesašautiem mērķiem daugavpilietis finišā ieradās 1:01,3 aiz uzvarētāja un ieņēma 8. vietu.

Tā kā tiesnešu žūrija pēc finiša diskvalificēja norvēģi Oli Eināru Bjerndālenu, tad Gundars Upenieks un Ilmārs Bricis ierindojās par vienu vietu augstāk, nekā sākotnēji tika paziņots.

32. labākais laiks (+2:53,4) Upeniekam, kam arī perfektā šaušana palīdzēja pacelties no sākotnējās 46. starta pozīcijas, bet 40. vietā ar trim nesašautiem mērķiem ierindojās Ilmārs Bricis (+3:35,4), kas trasē devās 31.

Otrā vieta tika krievam Pāvelam Rostovcevam (+4,9), bet trešais bija vācietis Riko Gross (+25,5).

Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā vadībā izvirzījies francūzis Rafaels Puarē, kas par pieciem punktiem apsteidz Oli Eināru Bjerndālenu.

Latvijas biatlonisti no Estersundas devušies uz Holmenkolenu (Norvēģija), kur 19. februārī sāksies pasaules čempionāts.