Neretnieks pēc uzvaras Poznaņā sper soli tuvāk olimpiskajai kvalifikācijai
Foto: Elena Zobova

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray svētdien uzvarēja četru zvaigžņu statusa sacensību "Grand Prix" maršrutā Poznaņā, iegūstot gan olimpiskās kvalifikācijas punktus, gan pasaules reitinga punktus, informēja Latvijas Jātnieku federācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Maršrutā startēja 43 sportiskie pāri, kas pārstāvēja 16 Eiropas valstis, viens duets pārstāvēja Japānu un viens Ķīnu. Neretnieks ar Moon Ray startēja maršruta sākumā un pirmie pamatmaršrutu veica bez soda punktiem, pēc Neretnieka vēl deviņi pāri kvalificējās pārlekšanai.

"Lielākās problēmas mums ar Moon Ray šajās sacensībās sagādāja ūdens grāvis. Pirmajā dienā Moon Ray no tā nobijās un neleca, viņš nekad tā nebija darījis, un tas mūs pārsteidza nesagatavotus. Arī vakar viņš neleca pat šķērsli, kas atradās tikai pirms ūdens grāvja, tāpēc šodien "Grand Prix" maršrutā ūdens grāvis mums bija pati bīstamākā un grūtākā vieta, pārējais maršruts nebija tehniski ļoti grūts, tikai ļoti augsts," saka Kristaps Neretnieks.

"Pārlēkšanā man nebija konkrēta plāna, jo es lecu pirmais, nevarēju apskatīties kā lec citi, tāpēc riskēju, bet saprātīgi, jāju mazus pagriezienus un centos jāt diezgan ātri. Grūtāk bija gaidīt rezultātus, jo pēc manis leca vēl deviņi ļoti spēcīgi jātnieki. Šoreiz veiksme bija mūsu pusē, kaut gan sacensību sākumā tā nebūt nelikās," turpināja Neretnieks.

Uzvarot "Grand Prix" maršutā Poznaņā, Neretnieks ar Moon Ray spēruši vēl vienu soli tuvāk olimpiskajai kvalifikācijai, sportists vairākkārt atzinis, ka starts olimpiskajās spēlēs ir viens no viņa karjeras mērķiem. "Moon Ray ir labākas zirgs kāds man līdz šim ir bijis, zirgi ar tādu sirdi kā viņam ir liels retums, viņš ir ļoti īpašs, ļoti patstāvīgs savā domāšanā, bet vienmēr gatavs cīnīties kopā ar mani," savu partneri raksturo Neretnieks.

Olimpiskajā reitingā Neretnieks sobrīd atrodas 3.vietā C grupā aiz Izraēlas pārstāvjiem Daniela Blūmana un Danieles Goldšteinas, Izraēlas mērķis ir kvalificēties kā komandai un šobrīd Izraēla ir stabili līderi. Arī Polijas sportisti, kas ieņem nākamās trīs vietas aiz Kristapa Neretnieka, visticamāk, Olimpiskajām spēlēm kvalificēsies kā komanda.

"Olimpiskajām spēlēm individuāli no visas pasaules var kvalificēties tikai piecpadsmit sportisti, individuālajā konkurencē Neretnieks šobrīd saglabā ļoti reālas izredzes iegūt kvalifikāciju, ja tas notiks, viņš būs pirmais neatkarīgās Latvijas konkūra sportists, kurš startējis Olimpiskajās spēlēs," stāsta Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus. "Neretnieks plāno startēt arī Pasaules kausa posmā Rīgā, Kleistos, arī pie mums Grand Prix maršrutā varēs gūt kvalifikācijas punktus olimpiskajām spēlēm Tokijā," turpina Blaus.

Neretnieks savas karjeras laikā vairākkārt pārspējis dažādus Latvijas konkūra rekordus, vienu no tādiem labojis arī viņa zirgs Moon Ray, kurš šogad iekļuvis 100 pasaules pelnošāko zirgu topā. Šogad Moon Ray nopelnījis teju 85 000 eiro (pirms nodokļu nomaksas), ar uzvaru Poznaņas "Grand Prix" maršrutā Moon Ray savam kontam pievienos vēl 24 000 eiro.

Tags

Jāšanas sports
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form