Panākta vienošanās Tokijas olimpiskās spēles atlikt uz 2021. gadu
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Japānas premjerministrs Šinzo Abe un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomasu Bahs vienojušies koronavīrusa "Covid-19" dēļ Tokijas olimpiskās spēles atlikt uz 2021. gadu, paziņojusi SOK.

Reaģējot uz Latvijā izsludināto ārkārtas stāvokli un pildot žurnālistikas misiju informēt un izglītot lasītāju, visas turpmākās DELFI publikācijas par koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” būs pieejamas bez maksas.

Saistībā ar spēļu norisei radītajiem sarežģījumiem otrdien tika veikts konferences zvans, kurā apspriedās Japānas varas iestādes, SOK vadība un Tokijas spēļu organizatoru komitejas pārstāvji.

"Baha kungam piedāvāju spēles pārcelt pa vienu gadu. Viņš tam piekrita par visiem 100%, un spēles tiks aizvadītas ne vēlāk kā 2021. gada vasarā," Abi citē aģentūra AP.

Šāds pats solis attiecas uz paralimpiskajām spēlēm, kurām būtu bijis jānotiek no 25. augusta līdz 6. septembrim, ziņo medijs BBC.

"Mums jādomā par koronavīrusa uzliesmojumu. 2020. gadā uzņemt olimpiskās spēles ir smagi. Lūkojam koordinēt norises vietu darbību. Drīz tiks aizvadīta SOK tikšanās," turpināja politiķis.

Gan olimpiskās spēles, gan paralimpiskās spēles, neskatoties uz to pārcelšanu, tāpat tiks dēvētas par "Tokyo 2020" jeb 2020. gada Tokijas olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm, uzsver SOK.

Jau ziņots, ka SOK svētdien publicēja paziņojumu, kurā organizācija pieļāva dažādus turpmākos scenārijus. Komitejas prezidents Tomass Bahs pirmo reizi izteica arī iespēju par spēļu atcelšanu uz vēlāku laiku.

Savukārt ilggadējais komitejas pārstāvis Diks Paunds jau pirmdien apgalvoja, ka precīzs lēmums vēl nav veikts, bet olimpiskās spēles noteikti netiks uzsāktas tām paredzētajā 24. jūlijā.

Tieši spēļu pārcelšanu uz 2021. gadu sagaida Kanādas un Austrālijas olimpiskās komitejas, kuras pirmdien paziņoja, ka šogad savus sportistus uz sacensībām nesūtītu. Savukārt Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) gatavoja oficiālu vēstuli SOK, prasot skaidrojumu saistībā ar gatavošanos Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Šī ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad olimpiskās spēles nenorisināsies kā plānots. Boikotu dēļ tika ietekmētas 1976., 1980. un 1984. gada sacensības, taču katrā no gadījumiem olimpiāde norisinājās tai paredzētajā laikā. Pēdējoreiz spēles nenotika 1944. gadā.

Jau ziņots, ka Tokijas olimpisko un paralimpisko spēļu pārcelšana uz citu laiku Japānai varētu izmaksāt aptuveni 5,8 miljardus ASV dolāru (5,4 miljardus eiro). Olimpiskās spēles ir nozīmīgākais pasaules sporta notikums, kas šogad atcelts pasaulē esošās pandēmijas dēļ.

Tokijas olimpiskās spēles bija ieplānotas no 24. jūlija līdz 9. augustam.

Tags

Tokija 2020 Tokijas olimpiskās spēles Koronavīruss Covid-19 Japāna Olimpiskās spēles SOK
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form